Valilikten kar uyarısı!

Valilikten kar uyarısı!

Valilikten kar uyarısı!

Valilik'ten yapılan yazılı açıklamada yarın bölgemizi etkisi altına alması beklenen kar yağışıyla ilgili vatandaşlar uyarıldı.

Halen aralıklarla devam eden yağışlara ilave olarak, Marmara Bölgesinin akşam saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelecek yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin edilmektedir.
Yağışların Edirne, Kırklareli, Bursa, Balıkesir ve Bilecik çevrelerinde akşam saatlerinden sonra, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde ise yarın sabah saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği beklenmektedir.
Kar yağışlarının Kocaeli, Sakarya, Bursa ve Bilecik çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin edilmektedir.

Rüzgarın yarın kuzeybatı (karayel) yönlerinden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir.

Hava sıcaklıklarının hissedilir derecede (4-6 derece) azalarak mevsim normallerinin altına ineceği ve hafta sonuna kadar devam edeceği beklenmektedir.

UYARI : Kuvvetli karayel fırtınası (Çarşamba günü) ile birlikte görülecek kar yağışları ile don ve buzlanmanın (Perşembe, Cuma günü) oluşturulacağı olumsuz şartlara karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.
Ayrıntılı bilgi için; İstanbul Bölgesel Hava Tahmin Merkezine ait (216) 457 34 00 – 457 34 03 nolu telefonlardan ve istanbulbolge@dmi.gov.tr. Web adresinde başvurulabilir.' denilmektedir.

Kamuoyuna duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE