Vatandaş çok uyarmıştı, köyleri sel aldı!

Karasu'da ıslahının yapılması için vatandaşın daha önce dilekçe verdiği Darıçayırı Deresi şiddetli yağış sebebiyle taştı, Darıçayırı ve Subatağı Mahalleleri sular altında kaldı.

Vatandaş çok uyarmıştı, köyleri sel aldı!

sakaryayenihaber.com-
Karasu ilçesinde bulunan Darıçayırı Mahallesi'nde vatandaş, tehike oluşturduğunu düşündükleri Darıçayırı Deresi'nin ıslah edilmesi için daha önce dilekçe yazıp yetkili mercilere iletmişti. Bölge halkı, 2016 yılında taşkın ve su baskınının meydana geldiği dereyle ilgili dilekçenin yanı sıra Karasu Belediyesi ve Devlet Su İşleri(DSİ) yetkililerine bir çok kez talepte bulunmuştu.
Sakarya genelinde etkili olan sağanak yağış, gece saatlerinde etkisini sürdürdü ve kentin bir çok noktasında su baskınları yaşandı. Sabaha karşı, yağışın oldukça etkisini gösterdiği saatlerde Darıçayırı Deresi de taştı. Dereden akan sular Darıçayırı ve Subatağı Mahallelerinde sel meydana getirdi. Neredeyse yarım metre yüksekliğe ulaşan su, büyük bir şiddetle akarak mahallede bulunan iş yerlerini ve evleri sular altında bıraktı. Sokağa dökülen vatandaşlar evlerine su girmemesi için kendince tedbirler aldı ancak çabalar fayda etmedi. İki mahallede çok sayıda ev ve iş yerinde yaşanan su baskını sebebiyle büyük çapta maddi kayıp oluştu. Sakarya Büyükşehir İtfaiyesi, bölgeye giderek can ve mal kaybı olmaması için tedbir aldı. Suyun mahalleden boşaltılması için bölgede çalışma sürüyor.


 
 

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2019, 12:44
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER