Vatandaş yerli otomobil için ne dedi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımı ile Cuma günü tanıtımı yapılan Türkiye’nin ilk yerli otomobili TOGG vatandaşlar tarafından beğenildi. Sokaktaki vatandaş yerli ve milli otomobili desteklerken, üretilecek arabaların bütçeye uygun, sağlam ve güvenilir olmasını da istedi.

Vatandaş yerli otomobil için ne dedi?

“SONUNA KADAR DESTEKLİYORUM”

Milletimiz için daha iyilerini dileyen ve milli araç projesini destekleyen Cemal Çarkçı “Allah hayırlısını nasip etsin. Yerli ve milli araba projesini sonuna kadar destekliyorum. Türkiye’mizin daha iyi yerlere gelmesini isterim. Eğer param olursa alırım, param olmazsa alamam. Eğer araba alacak olursam kendi ürettiğimiz otomobili tercih ederim neden başka ülkenin arabasını alayım ki” dedi.

“EKONOMİMİZE KATKI SAĞLAYACAK”

Uzun bir zaman sonra ülke olarak yeni bir projeye imza attığımızı ve bu projenin sonuna kadar destekçisi olduğunu söyleyen Aykut Yılmaz “Bence yerli araba projesi çok güzel bir çalışma. Umarım beğenilir ve ekonomimize katkı sağlar. Bu projenin yapılmasını desteliyorum, sonuçta araba güzel olursa ve tutulursa bir süre sonra yurt dışına da satış yapılacak ve bu ülke ekonomimize katkı sağlayacak. Eğer araba alacak olursam yerli otomobil alırım” şeklinde fikirlerini ifade etti.

“DOĞAYA VE İNSANA YARARLI”

Üretilecek olan yerli arabanın elektrikli olması sebebiyle insanlara ve doğaya zarar vermeyeceğini ve ekonomik olacağını ifade eden Rasim Çelik ise; “Yerli ve milli araba projesini destekliyorum. Çünkü ülkemize fayda sağlayacak her şey güzel olur. Doğaya ve insanlara zarar vermeyecek olması işin cazibesi. Gaz kokusu olmayacak, mazot kokusu olmayacak. Bence, elektrikli arabanın olması bu yüzden çok iyi. Ülke ekonomisini destekleyeceğini düşünüyorum. Uygun fiyat olursa alırım” şeklinde konuştu.

“İSTERİM Kİ HERŞEY YERLİ OLSUN”

Ülkemizde kullanılan her şeyin milli olmasını temenni eden İrfan Arslan “Ben isterim ki Türkiye’de her şey yerli olsun, her şeyi biz yapalım, biz kullanalım. Bizim milli gelirlerimiz hep dış sermayelere akıyor. Onun için desteklerim. Arabanın fiyatı bütçeme uygun olursa neden almayayım. İki otomobil arasında kalsam yerliyi tercih ederim. Çünkü, yerli otomobilin parçasını biz kendi ülkemizde yapacağız. Projenin memleketimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“TARİHİ BİR İSİM OLMASI GEREKİYOR”

Yerli araba projesinin tamamlanması halinde milli arabayı tercih edeceğini belirten Necati Bayram “Yerli ve milli araba projesini tamamen destekliyorum. Eğer proje tamamlanır ve arabalar seri üretime geçerse milli arabayı satın almak isterim. Türkiye adına güzel bir proje olmuş. Öncelikle bu araba bizim kendi malımız olacak bu çok güzel bir şey. Arabayı çok merak ediyorum, görmek için sabırsızlanıyorum. Tercih yapmam gerekse milli arabayı tercih ederim. İmkânımız varken neden başkasının ürettiği arabayı alayım ki. Aracın ismi ile ilgili bir fikrim yok ama tarihi anlamlı bir isim olmasını isterim umarım öyle olur” diye konuştu.

“MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Türkiye’nin uzun süre sonra yerli araba üretmesinin güzel bir gelişme olduğunu ve tamamen desteklediğini ifade eden Alper Akyıldız “Milli arabanın milletimize hayırlı olmasını dilerim. Türkiye’nin uzun bir zaman sonra araba üretmesi çok güzel bir şey. Ülke için iyi, vatandaş için iyi. Türkiye’nin yararına olan her şeyi destekliyoruz. Üretilecek arabanın ismi hakkında bir fikrim yok ama Türkiye’ye yakışır bir şey olması gerekiyor. Bence tarihi bir ismi olabilir. Göktürk gibi isimler olabilir bence güzel olur. Araba alacak olsam hemen gidip yerli arabayı almam. İlk önce denenmesi ve kullanıcıların yorumlarını görmek isterim” ifadelerine yer verdi.

“GÜVENİLİR VE SAĞLAM OLMASI GEREK”

“Yerli araba diye gözümüz kapalı almayacağız tabiki, öncelik sağlam ve güvenli olması” diyen Burak Akyıldız, yerli ve milli arabamız için düşüncelerini şöyle dile getirdi; “Bu arabanın tamamı Türkiye’ye ait ise çok güzel olur. Ben arabanın %100 yerli olmasını isterdim, milli araba dendiği zaman %100 yerli olması gerekmektedir. Ben bu projeyi destekliyorum, sonuçta kendi arabamız aynı zamanda ekonomiye çok güzel katkı sağlayacağını düşünüyorum. Ama arabanın sağlamlığı ve güvenilirliği de çok önemli.”

Furkan DEVELİ – Şengül KABAÖZ

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2019, 14:34
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER