VATANDAŞLAR ŞEHRİN SORUNLARINI SIRALADI

“Sakarya’nın en büyük sorunu nedir?” sorusunu sorduk vatandaşlar cevap verdi. Vatandaşın dile getirdiği sorunlar başında ulaşım, trafik, temizlik ve esnafın yeteri kadar desteklenmemesi geliyor.

VATANDAŞLAR ŞEHRİN SORUNLARINI SIRALADI

Yenihaber Gazetesi vatandaşların yaşadığı  sorunları öğrenmek amacıyla halkla konuştu. İlimizin sorunları ile ilgili düşüncelerini aldığımız vatandaş en fazla ulaşım ve trafik sorunundan dert yandı. Vatandaşların diğer yaşadığı sorunlar arasında ise esnafın yeteri kadar desteklenmemesi ve temiz konuları geldi. 

Vedat Berber:


 

“Şehir merkezinde nerede ise hiçbir araç  sürücüsü kurallara dikkat etmiyor. Hatta kaldırımlara bile park eden araçlar var. Ben bu tür kural ihlallerine karşıyım. Çözüm önerisi olarak ta şehir merkezinde araç yoğunluğunu azaltmak için raylı sistem getirilebilir. Gelişmekte olan bir şehir için bu gerekli”

Sezer Tunca:“Korucuk Mahallesinin ulaşım yolları vatandaşlar için büyük işkence haline gelmiş durumda. “Yol uzun ama arabalar az, merkezde bir yere yetişmek için birkaç saat öncesinden çıkmak gerekiyor. Arabaları çoğaltmaları gerektiğini düşünüyorum, en azından saatleri kısa tutsunlar, her dakika araba bulabilmek bizim de hakkımız”

Ahmet Cumhur

“Çark Caddesi’ndeki logar kapaklarının üzerinde çıkıntı var, bu çıkıntıların yolda yürüyen vatandaşların takılıp düşmelerine sebep oluyor. Ben 11 yıldır esnafım, bu sorun yıllardır devam ediyor. İnsanlar yolda yürürken bu çıkıntılara takılıp düşüyorlar. Bu konuyu ciddiye alması gerektiğini onlara iletmenizi istiyoruz

Dilek Yılmaz
“Sakarya vatandaşlarının çoğunun yabancılara tepkileri, davranışları veya bakışları rahatsız ediyor.  Kimin ne giydiğine, kimin yanında durduğuna veya farklı bir insan gibi görünüp görünmediğine çok tepkililer. Bu tavrı İstanbul, İzmir, veya Ankara gibi büyük şehirlerde bu sıklıkta bulamazsınız.  İş yerinde kapının önüne çıkınca bile birçok insanın bakışları altında olduğunuzu söyleyebilirim. Ben bundan rahatsız oluyorum, eminim benim gibi düşünenler vardır. Çözüm önerim ise eğitim. Okuma düzeyi yükselmezse, insanlar kendini yetiştirmenin ve geliştirmenin önemini anlamaları gerekiyor.”

Mehmet Belkıs“ Burada en  büyük sorun özel araç sayısının gün geçtikçe artması bu da oldukça trafiği zorlaştırıyor. Park sorunları zaten başlı başına bir felaket yaya geçitleri ve bisiklet yolları işgal edildiği gibi bir de bizlere yürüyecek yer bile bırakmıyorlar”

Köksal Karakaya“Şehrin temizliğine önem verilmiyor. Yol kenarında bulunan masalarımızda hizmet verirken müşterilerimiz çevrenin kirli olmasından rahatsızlık duyuyor. Esnaflar olarak  çoğu zaman temizliği biz yapsak bile bu yetersiz oluyor ve çöpler düzenli olarak toplanmıyor. Büyükşehir Belediyesinin çevre temizliği İle ilgili çalışmalarını daha da geliştirmelerini ve özenle yapmalarını istiyoruz”

Sinan Panda “Engellilerin gerekli sevgiyi göremiyor.  Bu durumda bizi rahatsız ediyor.  Şehrimiz insanı engellilere gerekli sevgiyi göstermediği gibi onları  hak ettikleri seviyeden daha aşağıda gösteriyorlar. Bu şehirde engellilere yönelik sosyal aktiviteler çok az. Biz elimizden geleni yapsakta halkın gerekli hassasiyeti göstermelerini istiyoruz”

Murat Ağırbaş:“ Şehirin yaşadığı sorunların başında trafik geliyor. Sokak aralarında iş yerlerine malzeme getiren araçların kısa süreli beklemelerine izin verilmiyor. Ekipler gelip uyarı yapınca sıkıntı yaşanıyor. Kısa sürele bekleyen araçlar haricinde yol kenarlarını park gibi kullananlar yüzünde bizde sıkıntı yaşıyoruz. Bu konuda biraz daha hassas davranılmalı’

Onur Dönmez:Ekonomik açıdan geçim sıkıntısının olduğunu belirterek esnafa bu şehirde  yeteri kadar destek verilmiyor. Esnafın sorunlarıyla çok fazla ilgilenen olmuyor. Esnaf olarak bir işyeri açacağımızda bile gerekli desteklerden faydalanamıyoruz. İhtiyacı olana değil ihtiyacı olmayanlara bu destekler veriliyor. Çözüm önerim esnafların biraz daha bu şehirde desteklenmesi ve saygı duyulması”   Elif ALGÜL, Şirin Yılmaz, Adil Demirel, Muhammet Rıza

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER