VAY İNSAFSIZLAR

Jandarma Genel Komutanlığı’nca tat ve kokuları nedeniyle iade edilen konserveleri, kullanma tarihlerini değiştirerek yeniden komutanlığa sattığı öne sürülen şirketin 6 yetkilisi gözaltına alındı.

VAY İNSAFSIZLAR

Alınan ihbarı değerlendiren İl Emniyet Müdürü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü Mali Şube ekipleri, Jandarma Genel Komutanlığı’na ihale yoluyla konserve satan bir şirketin tat ve kokuları nedeniyle iade edilen konserveleri, kullanma tarihlerini değiştirerek yeniden komutanlığa sattığı iddialarına yönelik çalışma başlattı. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında şirketin Arifiye Hanlı Mahallesi’ndeki 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren tesisine operasyon düzenleyen mali şube ekipleri, son kullanma tarihleri solüsyonla değiştirilmiş 234 bin 433 adet konserve ele geçirdi. 199 bin 448 adet de son kullanma tarihleri değiştirilmemiş konserve bulundu.
GÖZALTINA
Operasyonda şirketin yönetim kurulu başkanı M.K., sorumlu müdürleri S.Ö., S.A, mühendisleri H.G., E.O.A.ile çalışanları S.T. gözaltına alındı. Şüphelilerin emniyetteki ifadelerinde, daha önce aldıkları ürünlerin ihalesinin Jandarma Genel Komutanlığı’nca kabul edilmemesi üzerine ürünleri başka bir iş yerine getirdiklerini, nakillerini yapmadan önce durumları iyi olan ürünlerin tarihlerini değiştirdikleri şeklinde beyanda bulundukları öne sürüldü. Dört yıldır askeri kurumlardan ihale alan şirketin bir emniyet müdürlüğünden de ihale aldığı ileri sürüldü. Soruşturma kapsamında firmanın aldığı ihaleler inceleme altına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER