VELİLERİN OKUL KIYAFETİ ÇİLESİ

Okulların açılmasıyla birlikte velilerin kıyafet çilesi başladı. Belli mağazalarda satılan kıyafetlerin astronomik rakamı yüzünden mağduriyet yaşayan veliler, duruma Milli Eğitim’in el koymasını istiyor

VELİLERİN OKUL KIYAFETİ ÇİLESİ

İSYAN ETTİLER
Öğrenci velileri astronomik fiyatlarda satılan okul kıyafetlerine isyan etti. Okul kıyafetlerinin sadece belli mağazalarda satıldığına dikkat çeken veliler, “Mağazadan bile 100 liraya alabileceğiniz kıyafetleri mağazalar 3-4 katına satıyor. Başka bir yerden almanız imkan yok. Kalitesiz ürünlere çok para ödüyoruz. Birden fazla çocuk okutan velileri de düşünün. Buna Milli Eğitim yetkililerinin dur demesi gerekiyor” dedi.
TACİZ EDİLİYOR
Kıyafet alımını geciktiren velilerin okullarda öğretmenler ve okul aile birliği üyeleri tarafından taciz edildiğini de iddia eden veliler, “250 liradan 350 liraya kadar kıyafet satılıyor. Bir polar hırka, bir tişört ve alt eşofmanı. Almayan veliler ise öğretmenleri tarafından taciz ediliyor. Okul Aile Birliği’ndeki 2-3 kişinin zevki için her yıl değiştirilen bu kıyafet konusunda birilerinin bir şey yapması gerek. Vatandaş mağdur oluyor” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE