'Vicdanlar kanıyor'

Depremin acısının hala hissedildiğini söyleyen MHP Adapazarı İlçe Başkanı Hasan Pınarcı, “Şehri yönetenler tarafından gerekli önlemlerin alınmaması vicdanları kanatmaktadır” dedi.

'Vicdanlar kanıyor'

MHP Adapazarı İlçe Başkanı Hasan Pınarcı, 17 Ağustos Depremi ile ilgili düzenlediği basın toplantısında şehri yönetenlerin felaketten ders çıkartamadığını söyledi. İlçe teşkilat yöneticilerinin de katıldığı basın toplantısında Pınarcı, “Acısını yüreğimizde hala taşıdığımız o günlerden ders çıkartılmaması ve şehri yönetenler tarafından gerekli önlemlerin alınmaması vicdanları kanatmaktadır” diye konuştu.
GÖSTERMELİK ÖNLEMLER
Kağıt üzerinde göstermelik önlemler alındığını söyleyen Pınarcı, “Afete karşı hazırlığı olmayan bir şehirde, yetkililerin gerçekçi hiçbir ifadeyi kullanmaması insan hayatına verdikleri önemi gösteriyor. Şehrin deprem sonrası makyajla güzel bir görüntüye kavuştuğunu iddia eden AKP’liler bunu deprem sonrası toparlanma olarak görmeye devam ettiği sürece maalesef aynı acıları yaşamaya devam ederiz” dedi. Pınarcı, konser programı düzenleyen Söğütlü ve Sapanca belediyeleri için de, “Duyarlılıklarını anlayamadım” biçiminde konuştu.
VİZYON
“Adapazarı Belediyesi’ni de eleştiren Pınarcı, “Adapazarı’na sadece çocuk parkı ve kapalı pazar yeri yapmayı hizmet sayan Adapazarı Belediyesi’nin bugünkü yönetimi şehrimiz adına talihsizliktir. İcraatları tartışılan, şehre hiçbir katma değer sunamayan Adapazarı Belediyesi, maalesef şehrin vizyonuna uygun hareket etmekten uzaktır” şeklinde konuştu.
TEŞKİLAT BİLİR
MHP’nin Adapazarı Belediyesi’ni alacağından şüphesi olmadığını belirten Pınarcı, kendisinin adaylığı ile ilgili sorulara da yanıt verdi. Pınarcı, “Ben bu göreve arkadaşlarımla beraber geldim. Kararı da birlikte vereceğiz. Şu anda görevimin başındayım. Partimizin genelgesine göre 1 Eylül tarihine kadar teşkilatta görevli olan isimler, görevlerinden istifa etmek zorunda” diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER