Virüs nakile engel!

Bir süreden bu yana lösemi tedavisi gören Karasu Belediyesi Fen İşleri Müdürü Tolga Eray için uygun donör bulundu. İspanya ve Amerika’daki donörlerin kök hücre naklinde bulunabilmesi ise devletin girişimleri ile gerçekleşebilecek. Aile sesini duyurmak için sosyal medyada kampanya başlattı.

Virüs nakile engel!

Akut Miyeloid Lösemi (AML) hastası olan Karasu Belediyesi Fen İşleri Müdürü 34 yaşındaki Tolga Eray için uygun donör bulundu. Yurtdışı kaynaklı olan kök hücre nakli, covid-19 engeline takıldı. Eray’ın yakınları ise sosyal medyadan çağrıda bulundu. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19)  salgını sebebi ile durma noktasına gelen yurtdışı kaynaklı kök hücre nakline Eray’ın yakınları sosyal medyadan pazartesi akşamı başlattıkları #tolgayaumutol ve #genetikikizimyurtdışındakaldı etiketleri ile dikkat çekmeye çalıştı. Eşi Arzu Eray ise çektiği video ile Sağlık Bakanlığı’na seslendi. 
YARDIM EDİN
7 ay önce eşi Tolga Eray’a lösemi tanısı konduğunu ve hemen tedaviye başlandığını belirten Arzu Eray, Türkiye’de ve aile bireylerinde uygun donör bulunamadığını ve ardından yurtdışı taramalarının başladığını belirtti. İspanya ve Amerika’da potansiyel uyumlu adayların olduğunu öğrendiklerini belirten Eray, “Tam bu aşamada koronavirüs ortaya çıktı” dedi. Nakil bekleyen lösemi hastalarının hayati önem taşıdığını da belirten Eray, “Lütfen bize yardım eli uzatın. Yurtdışındaki adaylarımıza ulaşabilmemiz için bize bir kapı açın” dedi.

 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2020, 21:41
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER