YADEM İLE HAYATLARI RENKLENDİ: YAŞLILARIN İSTANBUL KEYFİ

Büyükşehir Belediyesi YADEM 65 yaş üstü vatandaşlara hizmet sunmaya devam ediyor. Merkez tarafından 90 kişilik kafileye İstanbul gezisi düzenlendi. YADEM’e gelen yaşlılar ise hayatlarının değiştiğini ifade ediyor

YADEM İLE HAYATLARI RENKLENDİ: YAŞLILARIN İSTANBUL KEYFİ

Büyükşehir Belediyesi Yaşlı Destek ve Koordinasyon Merkezi (YADEM), 65 yaş üstü vatandaşlar için birbirinden farklı branşlarda hizmet sunmaya devam ediyor. YADEM tarafından 90 kişilik bir kafile ile iki günlük İstanbul Gezisi düzenlendi. Düzenlenen geziye gazilerde katıldı.
65 YAŞ ÜSTÜ
YADEM Sorumlusu Ömer Faruk Karataş, “Yaşlı Destek Merkezimiz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, valilik ve Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa yapmış olduğu bir proje. Bu projede 65 yaş ve üzeri yaşlılarımız için kişisel bakım, evde temizlik, psikolojik destek, fizyoterapi ve hobi kurslarımızla hizmetler sunmaktayız. Hobi kurslarında teknoloji, bilgi, resim gibi sınıflarımızın yanında kulüplerimizde de yaşlılarımızın vakitlerini nitelikli bir şekilde geçirmelerini sağlıyoruz.”
PANORAMA MÜZESİ
Gezi hakkında da bilgi veren Karataş, gezinin İstanbul Panorama Müzesine gerçekleştirildiğini ifade etti. Geziden katılımcılar memnun kaldığının altını çizen Karataş, “. Yaşlılarımız çok memnun kaldılar. Bu hizmetlerin devam etmesini bekliyorlar” ifadelerini kullandı.
ZİNDE HİSSEDİYORUM
Geziye katılan Emine Solak, “Çok güzel bir proje, çok hoşumuza gidiyor. Buraya geldiğimden beri kendimi zinde hissediyorum. Daha önce çok kiloluydum. Buraya gelince 9 kilo verdim. Fizik tedavi görüyorum. Spor yapıyorum. Teknoloji derslerine giriyorum. Hayatımda büyük değişiklikler oldu. YADEM sayesinde gezmeye başladım. Dün İstanbul gezimiz vardı. Panorama müzesine gittik. Oradan çok memnun kaldık. Bambaşka bir dünyaya girmiş gibi olduk. Eyüp Sultan’a gittik. Ayrıca evlerimize temizliğe geliyorlar” dedi.
FİZİĞE GİDİYORUM
Nafiye Koçman, “Buraya gelince hayatım değişiyor. Çok neşeli oluyorum. Çünkü çok kapalı bir kişiydim. Yalnız yaşıyorum. Dün İstanbul’a 90 kişi gittik Çok güzel geçti, çok beğendik. Hepsi güler yüzlü, saygılı insanlar. Hepsi ilgileniyor. Ben 72 yaşındayım. Fiziğe gidiyorum. Faydasını da görüyorum. Psikoloğa gittim ve beni iyileştirdi. Şimdi çok iyiyim. Hepsi benim çocuklarım. Her yere götürüyorlar” diyerek memnuniyetini dile getirdi. Ahmet MAL

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort