Yağışı görünce kendilerini dışarıya attılar

Sapanca'nın yüksek noktaları ve Kartepe ilçesinin yüksek kesimleri beyaza büründü. Yağan karı gören vatandaşlar fotoğraf çekip, kar topu oynayarak anın tadını çıkarttı.

Yağışı görünce kendilerini dışarıya attılar

İstanbul’a yakınlığı ile bilinen ve kayak pistleri her yıl vatandaşların akınına uğrayan Kocaeli’nin Kartepe ilçesi ve Sapanca'nın yüksek noktalarına mevsimin ilk karı yağdı. Öğlen saatlerinde etkili olan kar ile kentin yüksek kesimleri beyaza büründü. Bölgeye gezmek için gelen vatandaşlar ise yağan karı görünce cep telefonlarına sarılarak anı ölümsüzleştirdi. Yol kenarlarında araçlarını durduran vatandaşlar, kartopu oynayıp özçekim yaptı. Sapanca'da ve Kartepe'de vatandaşlar, kartpostallık görüntü ile karşılaştıkları için çok mutlu olduklarını söylediler. Karla mücadele timleri de yağışın başlaması ile birlikte teyakkuza geçerek, yolların kapanmasını önlemek için küreme çalışması başlattı.
“Çocuklar da mutlu oldu”
İlimizden gezmeye geldiğini, mevsimin ilk karına denk geldiği için çok mutlu olduklarını ifade eden Zeynep Kuşaklı, “Sakarya’dan çocuklarımla birlikte Kartepe’ye gezmek için çıktık. Şansımıza kar yağdı. Çok eğlenceli. Biraz eğlendik. Bu tamamen bir mutluluk. Çocuklar da çok mutlu oldu. Şimdi geze geze gidiyoruz” dedi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2019, 14:18
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER