Yakacak kömürleri yok

Yakacak kömürleri yok

Yakacak kömürleri yok

Adapazarı'nda ikamet 5 nüfuslu Kipici ailesi, kış günü barakada yaşam mücadelesi veriyor. Maddi imkansızlıklar yüzünden yakacak alamayan aile hayırseverlerin yardımını bekliyor.


Yardım bekliyor
Mehmet Ali Kipici (35), eşi Gülten (27) çocukları Meltem (8), Volkan (6) ve Kadir (3) ile birlikte Rüstemler Mahallesi'nde yaptıkları barakada kış günü yaşamaya çalışıyor. Hiçbir geliri olamayan Kipici ailesinin tek isteği başlarını sokabileceği bir ev ve geçimlerini sağlayabileceği bir iş. Bunun için Sosyal Yardımlaşma Vakfı'na müracaatta bulunan ancak bu güne kadar bir cevap alamadıklarını belirten baba Mehmet Ali Kipici, yaşadıkları bu ortamdan kurtulabilmek için tek umutlarının hayırsever vatandaşlardan gelecek olan yardımlar olduğunu ifade etti.
Yakacakları yok
Hurdacılık yaparak ailesinin geçimini sağlamaya çalışan Kipici, komşuların yardımıyla ayakta durmaya çalıştıklarını söyledi. Barakayı da borçla yaptığını anlatan Kipici, 'İş olmadığı için çalışamıyorum. Barakayı yapmak için aldığım borçları ödeyemiyorum. Alacaklılar sıkıştırıyor. Komşuların verdiği bir kaç torba kömürle ısınmaya çalışıyoruz. Onların verdiği kömürde bitmek üzere. Yakacak alacak paramız yok. Sosyal Yardımlaşma Vakfı'na müracaat ettim. Bana gelip inceleyeceğiz dediler. Ancak bugüne kadar hiç kimse kapımızı çalmadı.' diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE