Yandı mı, yakıldı mı? Bu soruyu sordular

​​​​​​​Sakarya Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı İrfan Demiray, Hendek'te 30 bin tavuğun telef olduğu tesisi ziyaret etti

Yandı mı, yakıldı mı? Bu soruyu sordular

Sakarya Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı İrfan Demiray, Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Çayır ve Hendek İlçe Temsilcisi Ahmet Bayraktar olay yerine giderek üzüntülerini dile getirerek üreticnin yanında oldukları vurugusunu yaptılar.

Başkan İrfan Demiray, bu tür olayların üreticiler için çok zor bir durum olduğunu ifade ederek,“Üreticimizin kümesi elektrik arızası nedeni le tüm kümesi kullanılamaz hale gelerek 35 bin tavuğu telef olmuştur. Biz bu manzaraları görünce derinden acı çekiyoruz. Burda hem giden mal, hem de canlı bir varlığın yok olması acımızı daha da katlamaktadır. Bu olayların yaşanmaması için gerekli tüm önlemler alınmakta ancak tavuk üreticisi her zaman bu tür olaylar yaşamakta ve büyük zararlar görmektedir. Tavukların sigortalı olması bir nebze de olsa üreticimizi rahatlatmaktadır. Tek temennimiz yangında en azında can kaybının olmamasıdır. Biz her zaman üreticilerimizin arkasındayız. Hasarla ilgili gerekli çalışmalar yapılacaktır. Allah böyle acı durumları hiçbir üreticimize göstermesin’’ ifadesini kullandı.

Hayvan Hayat Sigortaları Grup Müdürlüğünden Kıdemli Uzman Fatih Koca ise savcılık sonuç raporunu beklediklerini bu rapor sonucunda ise en kısa zamanda harekete geçeceklerini belirtti. Koca,“Savcılık adli vaka olup olmadığına dair bir süreç başlattı.Kasten bir olay olup olmadığı anlaşılması süreci var. Savcılık sonuç raporu çıktığı andan itibaren bizler de gereken hasar tespit çalışmalarını kısa sürede başlatacağız. Üreticilerin bu zor günlerinde TARSİM olarak bizler de her zaman yanlarındayız. Çok geçmiş olsun ’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2020, 13:30
banner3
YORUM EKLE