'YARALARI BİRLİKTE SARACAĞIZ”

Vali Ahmet Hamdi Nayir, geçtiğimiz günlerde şiddetli yağışa bağlı sel ve su baskınlarının etkili olduğu Kocaali İlçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. “Yaraları birlikte saracağız” dedi.

'YARALARI BİRLİKTE SARACAĞIZ”

AYAĞININ TOZUYLA
Belediye Başkanlığına uğrayarak Başkan Ahmet Acar’a geçmiş olsun temennisinde bulunan ve sel felaketinin yaşandığı bölgelerdeki son durum hakkında bir brifing alan Vali Ahmet Hamdi Nayir, sel felaketinin etkili olduğu günlerde şehir dışında yıllık izinde bulunduğundan dolayı Valilik adına bölgedeki çalışmaları Vali Vekili Erdoğan Ülker nezaretindeki bir heyetin gerçekleştirdiğini ve kendileriyle sık sık istişarelerde bulunduklarını belirterek, yıllık izin dönüşü ilk olarak afet bölgesini görmek istediklerini ifade etti.
BRİFİNG ALDI
Kocaali Kaymakamı Dr. Emre Nebioğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yiğit, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hüseyin Kaşkaş, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Musa Zor, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nedim Arsal, İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Erdemir’in de yer aldığı ziyarette Melen Çayı'nın taşması sonucu düşük kottaki yerlerde su baskınlarının yaşandığını ifade eden Başkan Acar, afet bölgesinde birçok ev, işyeri, tarla ve besi hayvanının sel sularından etkilendiğini, ilk andan itibaren Sayın Valimizin de talimatlarıyla SASKİ, AFAD, DSİ, Karayolları Genel Müdürlüğü ve yardım ekipleri ile birlikte çalışmalara başladıklarını belirterek, “Düşük kottaki deniz seviyesine yakın yerlerde 1 hafta sonra fındık hasadı başlayacak, daha sonra sırasıyla orta bölge ve üst bölgelerde hasatlar yapılacak. SASKİ ekipleri canla başla çalışmalarına devam ediyorlar, ancak halen su sıkıntısı yaşanıyor.


TAKVİYE GEREKİYOR
Özellikle nüfusun 3-4 katı tarım işçisinin de fındık hasadı için ilçeye gelecek olmasından dolayı su gibi temel ihtiyaçların giderilmesi için çalışmalar yapılması önem arz ediyor. Sel sularından dolayı yollarda tahribatlar oluştuğundan hasat yapılacak yerlere ulaşımda zorluk çekiliyor. Bunun için iş makineleri ile birlikte araç ve gereç takviyeleri gerekiyor.
Yoğun yağış ile birlikte su baskınlarının başladığı dakikalardan itibaren ilçemize intikal ederek çalışmalara başlayan ve bizlere de büyük destek veren başta Valilik bünyesindeki tüm kurum ve kuruluş yetkilileri ile personellerine, Sakarya’mızdaki İlçe Belediyelerine özellikle teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.
TAZİYE ZİYARETİ
Vali Nayir, Kozluk Mahallesindeki incelemeler sırasında geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden ve bugün Mahalle Mezarlığına defnedilen Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu'nun halasının kızı Havva Dinç’in ailesini ziyaret ederek başsağlığı dileğinde bulundu.
Son olarak Maden Deresinde incelemelerde bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir, yaşanan sel felaketindeki son durumu yerinde görüp hasar tespiti hakkında yetkililerden bilgiler de aldı.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2019, 11:21
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER