Yardım yağması! Başıboş görünce kapan götürdü...

Sakarya Demokrasi Meydanı'nda Elazığ'daki depremzedelere ulaştırılmak üzere vatandaşın getirdiği yardımların başında kimse olmayınca, poşedi kapan götürdü...

Yardım yağması! Başıboş görünce kapan götürdü...

sakaryayenihaber.com - Serkan OK'un haberi
Geçtiğimiz Cuma akşamı Elazığ Sivrice'de meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından başlatılan yardım seferberliğine Sakarya da büyük katılım gösterdi. 
DEMOKRASİ MEYDANI 
Cumartesi günü Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakaryalıların deprem bölgesine göndermek istediği yardımları Demokrasi Meydanı'na getirmeleri çağrısında bulundu. Meydanda toplanan yardımlar Pazar günü akşam saatlerinde SBB tarafından Elazığ'a götürülmek üzere yola çıktı. 
SAKARYASPOR VE TATANGALAR 
Sakaryaspor ve Tatangalar da Pazartesi günü saat 12.00'den itibaren yardımları Demokrasi Meydanı'nda toplayacaklarını duyurmuştu. Bu kampanya da çok büyük ilgi görürken, dolan TIR'lar Salı akşam saatlerinde yola çıktı. Tatangalar, meydanda ürün toplanmasının durdurulduğunu açıkladı. 
YARDIMLAR DEVAM ETTİ 
Demokrasi Meydanı'ndaki kampanyaların sona ermesine rağmen, vatandaşlar depremzedeler için hazırladıkları paketleri meydana getirmeye devam etti. 
YARDIM PAKETLERİNE DADANDILAR!
Meydanın bir köşesinde toplanan eşyaların başında bekleyen olmayınca da, yardım paketleri yağmacıların hedefi oldu. Sabah saatlerinden itibaren bazı kişilerin teker teker almaya başladığı eşyalar, öğle saatlerinde gruplar halinde alınmaya başlandı. 
Bunu gören vatandaşlar, eşyaları alanlarla tartışmaya başlayınca da uzun telefon görüşmelerinin ardından Büyükşehir Zabıtası bölgeye geldi. Zabıta ekipleri eşyaların üzerini naylon poşetle kapattı. 
BÜYÜKŞEHİR GÖNDERECEK 
Büyükşehir kaynaklarından alınan bilgiye göre, kampanyaların bitmesine rağmen meydanda toplanan eşyalar bir TIR'a konularak Elazığ'a gönderilecek. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2020, 15:14
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Depremzede
Depremzede - 10 ay Önce

Vatandaşı yardım etmekten soğutuyorlar. Yağma olduktan sonrami zabita goreve baslamali yaziklar olsun. Emanete boylemi sahip cikilmali yaziklar olsun. Ne dusunce ne emekle yapildi o yardimlar.

Arzu deniz
Arzu deniz - 10 ay Önce

Yağmacıların hemen hepsi suriyeliydi Allah belalarını versin yaaa

Adali
Adali - 10 ay Önce

Zabıta noktası hemen arkada ama suriyeliler depzedelerden önce geliyor yağmalasınlardiyemi bıraktı insanlar onları yazıklar olsun neyim belediyecilik

Malazgirt.....71
Malazgirt.....71 - 10 ay Önce

Bu Zabıta teşkilâtı adının böyle anılmasından VE görevini yapma-maktan ; aldığı maaşı hak etmediğinden utanmıyor mu...?? Hey Zabıta size sesleniyoruz....!!!!

SIRADAKİ HABER