Yaşadığı her gün savaştı... Geriye bu görüntü kaldı

Adapazarı'nda doğduğundan beri "kas hastalığı" ile savaşan 17 yaşındaki Tayyip Yakupoğlu'nun ölüm haberi geldi. Tayyip'ten geriye bir televizyon kanalına yaşadığı acıyı anlattığı görüntüler kaldı

Yaşadığı her gün savaştı... Geriye bu görüntü kaldı


sakaryayenihaber.com-
Azim ÇELİK'in haberi

Adapazarı Taşkısığı Mahallesi'nde yaşayan 17 yaşındaki Umut Tayyip Yakupoğlu, "kas hastası" olarak dünyaya geldi.Doğduğunda bir çok sağlık problemiyle savaşmaya başlayan Yakupoğlu, uzun yıllar ilaç tedavisi gördü.Tekerlekli sandalyede olan ve kollarıyla yalnızca kısıtlı hareketleri yapabilen Yakupoğlu'nun durumu son dönemde ağırlaştı.Geçtiğimiz günlerde hastaneye kaldırılan çocuk, yoğun bakıma alındı. Kas hastalığının yanında bir çok sağlık sorunu da olan Yakupoğlu, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.Gencin ölüm haberi, ailesini ve yakınlarını derinden üzdü. Yakupoğlu, bugün Taşkısığı'nda öğle vaktinde kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi. 
GÖRÜNTÜLERİ KALDI
Yakupoğlu'ndan geriye yıllar önce bir TV kanalının kaydettiği görüntüleri kaldı. Hasta çocuğun, uzun yıllar önce kendisine mikrofon uzatan TV kanalına hastalığıyla ilgili yaşadığı acıyı ve tedavi sürecini anlatmıştı. Yakupoğlu verdiği o ropörtajda, "Yürüyemiyorum, kollarımı kaldıramıyorum, ağrılarım var" ifadelerini kullanmıştı. 


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2020, 12:34
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Arslan
Arslan - 11 ay Önce

Aslanım benimmm

SIRADAKİ HABER