Yasadışı avlanan balıkçılar yakalandı

Ferizli Köprüsü Söğütlü arasında kalan Sakarya Nehri’nin 10 kilometrelik bölümünde kaçak balık avcılığına yönelik yapılan denetimlerde 2 balıkçı yasadışı avlanırken yakalandı.

Yasadışı avlanan  balıkçılar yakalandı

Sakarya Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü “Su Ürünleri Denetim Ekipleri” Denetimlerine devam ediyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü "Su Ürünleri Denetim Ekipleri" Jandarma Çevre Tim Komutanlığı ile birlikte, Sakarya Amatör Balıkçı Derneği’nin de (SAMADER) katkılarıyla Ferizli Köprüsü’nden Söğütlü istikametine doğru nehir kıyısı ve içini kapsayan 10 kilometrelik alanda kontroller yapıldı.

2 BALIKÇIK YAKALANDI
Denetimlerde nehir içinde balıkçı tekneleriyle avlanan 2 balıkçının yakalandığı belirtilirken avcılıkta kullandıkları ağlara ve yakalanan balıklara el okunulduğu kaydedildi. Nehir içinde ayrıca sahipsiz olarak 10 parça 200 metre ağ, 250 adet kasnak ile 150 adet pareketa düzeneği bulunarak toplandı. Ağ ve kasnaklara yakalan balıklarda nehre bırakıldı.

“YASA DIŞI AVLANMAYIN”
Sakarya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Ticari amaçlı 3/1 no’lu Su Ürünleri tebliğinin 47.maddesi (3) Akarsularda ticari amaçlı su ürünleri avcılığı yapılması yasaktır.” Maddesi hatırlatılarak “Akarsu ve derelerimizin ticari amaçlı avcılık için kiraya verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple nehir ve derelerimizde ağ, pinter(kasnak)ve gibi av araçları ile Ticari amaçlı avcılık yapılması yasaktır. Müdürlüğümüzce deniz ve içsularımızda denetimlerimiz devam etmekte olup, balıkçılarımızın av yasaklarına uyması sürdürülebilir su ürünleri açısından büyük önem arz etmektedir.” denildi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER