Yasak günlerinde sokak hayvanları unutulmadı

Adapazarı Belediyesi tarafından uygulanan Sahipsiz Hayvanlar Rehabilitasyonu Projesi kapsamında ekipler, hayvanseverlerle birlikte belirlenen besleme noktalarında, sokağa çıkma yasağı süresince de sokak hayvanları için çalışma uyguluyor. Başkan Işıksu, “Ekiplerimiz her hafta bir ton yaş, 300 kg kuru olmak üzere toplam bin 300 kilo mamayla destek çalışmalarını sürdürüyor. Adapazarı’mızda hiçbir canlı sahipsiz değil.” dedi.

Yasak günlerinde sokak hayvanları unutulmadı

Adapazarı Belediyesi koronavirüs tedbirleri kapsamında her alanda kapsamlı çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmaların en hassas uygulamalarından biri de, sokak hayvanları. Adapazarı Belediyesi’nin yeni dönem projelerinden olan Sahipsiz Hayvanlar Rehabilitasyonu Projesi kapsamında belediye ekipleri, Başkan Işıksu’nun talimatıyla çalışma kapsamını genişletti. İlçenin belirlenen besleme noktalarında sahipsiz hayvanların aç ve susuz kalmamaları için destek çalışmaları devam ediyor. 

Her hafta 1300 kg

Sokak hayvanlarıyla ilgili de tüm tedbirleri aldıklarını aktaran Başkan Mutlu Işıksu, “Sahipsiz hayvanlarımız için en uygun ortamları oluşturmak, aç ve susuz kalmamalarını sağlamak adına hayvanseverlerimizin de fikir ve desteklerini alarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Güzel mesafeler de aldık. Ekiplerimiz her hafta bir ton yaş, 300 kg kuru olmak üzere toplam bin 300 kilo mamayla destek çalışmalarını sürdürüyor. Adapazarı’mızda hiçbir canlı sahipsiz değil. Desteğimiz sürecek.” ifadelerini kullandı. 
 

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER