Yavru köpekler, soğuktan dondu!

Adapazarı'nda ormanlık alana bırakılıp, kaderine terk edilen 2 köpek yavrusu, soğuktan dondu.

Yavru köpekler, soğuktan dondu!

sakaryayenihaber.com - Azim Çelik'in haberi

Dağlık ve ormanlık arazide yiyecek ve içecek bulmakta zorlanan köpeklere mama götürmek amacıyla sık sık bölgeye ziyarete giden hayvansever Sibel Arin Sezer ve beraberindeki diğer hayvanseverler, bölgeye son olarak gittiklerinde gördükleri manzara karşısında şok yaşadı. 

Ormanda bir kulübede kalan yavru köpeklerden 2'si soğuktan dondu. Gördükleri üzücü olaydan sonra hayvanseverler duruma tepki göstedi.

sakaryayenihaber.com'a açıklamalarda bulunan Sibel Arin Sezer, "Biz Sakarya'da ormanlarda besleme yapan hayvanseverler olarak 5 parmağı geçmeyiz. Yaklaşık 9 yıldır ormanlarda mücadele veriyoruz. Bizim bu mücadelemize karşılık sadece belediyelerden destek istedik. Biz gönüllülerle el birliği içinde olun bizler barınaklara can kısırlaştırmaya getirdiğimizde onların ölüsünü almayalım, bizlere imkanlar tanıyın, bu mücadelemizde yanımızda olun, barınak yerine tam teşekkürlü hastane açın, çocuklarımızı barınaklara cezaevi gibi tıkmayın, bakanlığın sokak hayvanlarına kullanılması için belediyelere verdiği ödenekleri barınak çalışanlarının kendi kafalarına göre har vurup savurmalarına izin vermeyin, barınaklarda hayvanseverleri çalıştırın, hayvan sevmeyen insanları hayvanlardan korkanları çalıştırmayan dedik. Ama kimse bizi anlamak istemiyor. Devletimizin bu çocuklar için kanunen verdiği emirleri yerine getirmek, korumak, kollamak, barındırmak ve doyurmak gibi görevlerini su istimal etmek onların ölümlerine sebep olmak ve kanunen belediyelerin gönüllülerle iş birliği içinde olması gerekirken, ormanlarda emek veren bizlerle ters düşmek doğru mudur? Bizlerle ters düşüyorlar çünkü bizler yanlışa eyvallah demiyoruz. Maalesef olan hep hayvanlara oluyor. Bizler evlerimizde doğalgazları 40.50 derecede yaktığımız halde üşürken bu masum hayvanlar ormanların içinde eksi derecede yaşamaya çalışıyorlar. Hadi bizler bir gece dışarıda yatalım bakalım dayanabilecek miyiz şimdi siz onların tüyleri korur diyeceksiniz ama maalesef bebekler yaşamıyor ve donarak ölüyorlar. Artık sesimizi duyun bu masum hayvanların sebebi olmayın onların koruyun ve bizlerle el ele verin kısırlaştırmalara ağırlık verin bizler onlar için herşeye varız yeterki artık bitsin bu eziyet" şeklinde konuştu.

Açlıkla mücadele eden diğer köpekler ise hayırseverler tarafından bağışlanan yiyeceklerle karnını doyurdu.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2020, 23:58
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER