Yazdığı kitap, oğlunun düğün davetiyesi oldu

Oğlunu evlendirecek olan Tarihçi-Yazar Mustafa Turan, düğün davtiyesi şeklinde basılan, mutlu bir aile için önerilerin yer aldığı 17’inci kitabını davetlilere gönderiyor.

Yazdığı kitap, oğlunun düğün davetiyesi oldu

Sakarya’da yaşayan ve aile yapısı üzerine çeşitli kitapları bulunan Turan, oğlu Feyzullah’ın düğünü öncesinde ilginç bir yönteme başvurdu. "Mutlu Aile ve Başarılı Çocuk" adlı son kitabının kapağını oğlunun düğün davetiyesi olarak dizayn eden Turan, bu şekilde insanlara aile yapısının güçlendirilmesi konusunda destek sağlamaya çalışıyor.

Turanyaptığı açıklamada, uzun yıllardır anne ve baba eğitimi üzerine konferanslar verdiğini ve son kitabının da bu konferanslarda yaptığı konuşmalardan oluştuğunu anlattı.

Düğün davetiyesi formatında hazırladığı kitap sayesinde Türkiye’deki aile yapısının güçlendirilmesine katkı sağlamaya çalıştığını belirten Turan, "Oğlum, hafta sonu evleniyor. Bunun için mutlu bir aile üzerine hazırladığım kitabımı da düğün davetiyesine dönüştürdüm. Kapağı, düğün davetiyesi, arka tarafı da kitap. Bu şekilde hem dostlarımızı mutlu günümüze davet ediyoruz, hem de aile üzerine bu güzel eseri herkese ulaştırmaya çalışıyorum" dedi.

"Düğün için normalde lüks davetiyeler bastırılır ama ben buna karşıyım" diyen Turan, sözlerini şöyle tamamladı:

"Tamamen israf bunlar. Ben de oğlumun da onayını alarak böyle bir çalışma yaptım. Araştırmalarıma göre Türkiye’de bu bir ilk. Hem düğün davetiyesi hem de kitap ortaya çıktı. Güzel bir çalışma oldu.

Son zamanlarda boşanmalar oldukça arttı. Aile yapısının güçlü şekilde kurulması gerekiyor. Bunun için de hem kadının hem de erkeğin üzerine önemli sorumluluklar düşüyor. Kitapta, mutlu bir ailenin kurulmasına yönelik öneriler var. Düğün davetiyesi şeklinde hazırlanınca da amacına ulaşmış oldu eserim. İnşallah bu düğün davetiyesiyle yeni mutlu ailelerin kurulmasına öncülük edeceğiz." 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER