YAZDIĞI MEKTUP CEVAPSIZ KALMADI

Bir ay önce Bağlar Mahallesi Yıldıztepe Caddesi üzerinde geçirdiği trafik kazasından sonra, Vali Ahmet Nayir’e bir mektup yazan Fatma Ecrin Yazıcı’nın isteği cevapsız kalmadı.

YAZDIĞI MEKTUP CEVAPSIZ KALMADI

Bir ay önce  Erenler  Bağlar Mahallesi Yıldıztepe Caddesinde yolun karşısına geçerken  trafik kazası geçiren 11 yaşındaki Fatma Ecrin Yazıcı’nın isteği cevapsız kalmadı. Kaza sonrası, Vali Ahmet Hamdi Nayir’e bir mektup yazarak, kaza yaptığı yerde, gereken tedbirlerin alınması isteyen Fatma Ecrin’in isteği yerine geldi. Dün ekipler Küçük Fatma’nın kaza geçirdiği bölgede, yayaların daha güvenli geçiş yapabilmesi için yaya çizgisi çizdi, gerekli tedbirleri aldı.
VALİ’YE MEKTUP
Babası Ilgaz Yazıcı tarafından, Küçük Fatma’nın yazdığı mektup Vali Ahmet Hamdi Nayir’e iletildi. Vali Nayir, kendisine teslim edilen mektubu okuyarak, önce Büyükşehir Belediyesine, ardından Erenler Kaymakamlığını bilgilendirdi.  Vali Nayir’in bu bilgilendirmesi üzerine her iki kurumda harekete geçti.  Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından verilen cevapta, yaya geçişlerinin daha güvenli hale getirildiği belirtildi. Belediye ekipler ise dün sabah saatlerinde bölgeye gelerek çalışmalarını yaptı.
ARTIK DAHA GÜVENLİ
Çalışmaların ardından, kaza geçirdiği bölgeye gelen Küçük Fatma Ecrin, “Yazdığım mektubu dikkate alan, Vali Amca’ya teşekkür ederim. Ekipler geldi, yolda yaya çizgisi çizdi. Artık ben ve arkadaşlarım dana güvenli bir şekilde yolu karşıdan karşıya geçecek. Büyükşehir’e ve kaymakamlığımıza da çok teşekkür ederim” dedi. Baba Ilgaz Yazıcı ise, kızının kaza sonrası hastaneye kaldırıldığını ve böyle bir talebini kendisine ilettiğini ifade ederek, “Hiçbir şekilde yazdığı mektuba karışmadım. Sadece ben teslim ettim. Kızımın bu isteğini geri çevirmeyen Valimize ve tüm yetkililere teşekkür ederim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort