Yazık bu çocuklara

Şehrin hemen her köşesinde atık toplayan, dilenen çocukların sayısı giderek artarken; yeni yılın iç acıtan ilk fotoğrafı Erenler'de çekildi

Yazık bu çocuklara

sakaryayenihaber.com-Şevval GEÇİN

ÇÖPTE NE ARIYOR?
2021 yılı kimi için yeni umutlarla başladı, kimi için dertlerle. Yeni yılın ilk gününde Erenler'de çekilen bir fotoğraf karesi görenleri üzdü. Saadet Partisi Erenler İlçe Başkanı Ramazan Özer, küçük yaştaki iki çocuğun çöp karıştırdıkları sırada fotoğrafını çekti. Başkan Özer, "Bugün 2021 birinci ayın biri. Saat 10.50. Bu fotoğraf Özpaş Marketin arkası, Erenler petrol ofisinin yanı. Bu çocuklar bu çöpte ne arıyor? 2021 yılının nasıl geçeceği bugünden belli oldu" ifadelerini kullandı. 

TOPLAYICI VE DİLENCİ
Geçtiğimiz günlerde de "kağıt toplayıcı" olarak bilinen atık toplayıcılar arasında çocukların oldukça fazla olduğuna yönelik bir haber yayınlamıştık. Şehir merkezindeki çocuk dilencileri de zaten görmeyen yoktur. Geleceğimizin ümidi çocuklarımızın aynı standartlarda yaşamadığı acı bir gerçekse de, devletin ilgili kurumlarının bu çocuklarla ilgili özel bir çalışma yapması gerekiyor. Yeni yıla çöp karıştırarak giren bu çocuklar ve diğer çocuklarımızın devletin şefkatine ihtiyacı var.

Muhabirimiz Azim Çelik'in çektiği, çöpten bulduğu ekmeği yiyen çocuğun fotoğrafı 6 Ekim Salı günü 1. sayfadan tam boy yayınlanmıştı. 

Bosna Caddesinde boyundan büyük el arabasını çekmeye çalışan çocuk yaştaki atık toplayıcı da gazetemizde 25 Aralık Cuma günü haber olmuştu

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2021, 14:15
banner3
YORUM EKLE