Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği'nden Vali Nayir’e ziyaret

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği'nden Vali Nayir’e ziyaret

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Bünyamin Göl ve topluluk üyelerini makamında kabul etti.

Kabullerinden ve kendilerine verdikleri desteklerden dolayı Vali Ahmet Hamdi Nayir’e teşekkür eden Dernek Başkanı Göl, Sakarya'da üniversite okuyan uluslararası öğrenciler arasında düzenledikleri Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması ve derneğin diğer faaliyetleri hakkında bilgiler de verdi.

“Pazartesi Akşamı 6 Finalist Yarışacak”

18 yabancı uyruklu öğrencinin katıldığı Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmasının finalinde 23.12.2019 Pazartesi akşamı 6 kişinin yarışacağını belirten Dernek Başkanı Göl, finale kalan öğrencilerden bazılarının da aralarında bulunduğunu söyledi.

“Öğrenci Topluluklarının Faaliyetlerini Önemsiyoruz”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği ile birlikte diğer derneklerin de çeşitli faaliyetler düzenleyerek ilimizde bulunan yaklaşık 3 bin 500 yabancı üniversite öğrencisini her konuda bilgilendirmesinin ve yönlendirmesinin önemli olduğunu belirtti.

“Kültürel Etkileşime Katkıda Bulunuyorsunuz”

Üniversitelerimizi şehrimizin zenginliği olarak gördüklerini söyleyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Aynı zamanda yabancı öğrencilerimiz de yine üniversitelerimizin zenginliğidir. Sizler gibi ilim ve bilimle uğraşan kişiler, bulundukları yerin sosyal yaşantısını kendi hayatlarına yansıtarak kültürel etkileşime de katkıda bulunuyorlar. Bu etkileşime katkıda bulunan sizler gibi diğer uluslararası öğrenci topluluklarının faaliyetlerini de önemsiyoruz ve beğeniyoruz” dedi.

Kur’an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmasında dereceye giren öğrenciler ve topluluk üyeleri ile bir süre sohbet eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, yarışmaya katılan herkesi tebrik ettiğini ve finalde yarışacak tüm öğrencilere başarılar dilediğini sözlerine ekledi.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER