'YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR'

31 Mart seçimlerinin ardından toplanan ilk mecliste konuşan Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Adapazarı’nda yeni bir dönemin başladığını söyledi. Işıksu, “Adapazarı için güzel her şeye varız” dedi

'YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR'

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından Adapazarı Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Mutlu Işıksu başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi. 6 maddeden oluşan ilk meclis gündeminin 5 maddesi oy birliği ile 6’ncı madde ise MHP grubunun çekimserliği ile kabul edildi. Gündem dışı söz alan MHP Grup Başkanvekili Erbay Kayatürk, yeni dönemin hayırlı olmasını temenni ederek, “Problemler görüldüğünden de çok fazla olduğunu biz tahmin ediyoruz. Bu problemleri birbirimize desteğimizle aşacağımızdan eminim. Yapılacak işlerde MHP grubunun da görüşlerinin alınmasının Adapazarı’na katkı sağlayacağından hiç şüphemiz yoktur. Bunu dikkate alacağınızdan emin olmak istiyoruz” dedi. İyi Parti Grubu’ndan Ahmet Başarak ve CHP’li Meclis üyesi Haluk Akbay, yaptıkları konuşmalarda birlikte çalışma vurgusundan söz etti.


ENCÜMEN SEÇİMİ
Meclis oturumunda başkanvekillikleri ile komisyonlara ve encümene üye seçimi yapıldı. Oylamada meclis başkanvekilliklerine Mehmet Yılmaz ve Behlül Bayrak seçildi. Ayrıca Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Kültür İşleri Müdürlüğü’nün kurulması edildi. Gerçekleştirilen seçim sonucunda komisyonlar ve encümen üyeleri aşağıdaki şekilde oluştu.
Encümen üyeliklerine Hasan Karagüzel (AKP), Özkan Yetim (AKP) ve Bilal Kuriş (AKP) seçildi. Mecliste divan katipliklerine ise Esra Serbes ve Nilgün Akman seçildi.


İMAR KOMİSYONU
İmar Komisyonu’na AKP’den Adem Çalışkan, M.Reşit Yazıcı ve Şahin Karaaslan, MHP’den Kayhan Alver ve İyi Parti’den Hüseyin Akçalışkan seçildi. Hukuk Komisyonu’na AKP’den Ravda Keçeoğlu Yolcu, Halit Müftüoğlu ve Levent Tunç, MHP’den İlknur Bayram Akyüz ve Doğan Şen seçildi. Plan Bütçe Komisyonuna AKP’den Evren Çakırsoy, İbrahim Akçam ve Besim Kıratlı, MHP’den Mehmet İr ve İyi Parti’den Türker Ergül seçildi. Oturumda faaliyet raporu da oylanarak kabul edildi.
YENİ DÖNEM BAŞLADI
Adapazarı’nda yeni bir dönemin başladığını belirten Işıksu, yeni bir stratejik plan ortaya koyacaklarını söyledi. Işıksu, “Ben çok başarılı bir dönem olacağına inanıyorum. Adapazarı için güzel her şeye varız zaten amacımız da Adapazarı’na daha güzel şeyler katmak. İnşallah bunu hep birlikte başaracağız. Buna inancım tam hepinize Allah kolaylık versin diyorum

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER