Yeni Corolla'ya 40 binlik hedef

Toyota’nın yeni modelleri, ‘Yenilenen Yüzüyle Toyota Türkiye Turu’ kapsamında, Toyota Plaza Sandıkçı’da düzenlenen toplantı ile tanıtıldı.

Yeni Corolla'ya  40 binlik hedef

Yeni dizaynı ve konforuyla dikkat çeken en yeni Toyota modelleri, başta Yeni Corolla olmak üzere Toyota Plaza Sandıkçı’da düzenlenen toplantı ile tanıtıldı. Toplantıya Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Kurumsal İlişkiler Direktörü Selim Okutur ile birlikte Toyota Plaza Sandıkçı Genel Müdürü Harun Sandıkçı da katıldı. “Yenilenen Yüzüyle Toyota Türkiye Turu” kapsamında, Toyota’nın yeni dizayn anlayışını yansıtan, Yeni Corolla, Verso, Auris, Avensis, RAV4, GT86 ve Yaris Hybrid modellerinin tanıtımı yapıldı.
HEFEF 40 BİN
Toplantıda konuşan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Kurumsal İlişkiler Direktörü Selim Okutur, “Toyota’nın üretim tesisleri arasında çok önemli bir yere sahip olan Sakarya, markamızı taçlandırmaktadır. Buradan aldığımız pozitif enerji ile Toyota’nın 2013 yılında 10 milyonun üzerinde üretim hedefi vardır” diye konuştu. Türkiye’de ise 2013 yılını bir geçiş yılı olarak gördüklerini belirten Okutur “Bu yıl büyük gayretler sonucu yeniden Sakarya’da üretilen Yeni Corolla’nın satışa başlamasıyla birlikte yeni bir rekora imza atmayı ve 40 bin adetin üzerinde satış gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” dedi.
YENİ COROLLA
Toyota Plaza Sandıkçı Genel Müdürü Harun Sandıkçı ise Toyota’nın Türkiye’deki ilklerinden olan 3S plaza konsepti ile hizmet verdiklerini söyleyerek, “Sakarya olarak Toyota’nın Türkiye’de 1994 yılında yaptığı yatırımın kentimize neler kattığının bilincindeyiz. Ekonomik canlılıktan istihdama kadar pek çok alanda bunu yaşıyoruz. 1994’te ilk yerli üretim başlamıştı, Temmuz 2013’den itibaren de Yeni Corolla yeniden Sakarya’da üretilmeye başlandı ve hemen ardından Türkiye’de satışa sunuldu. Öte yandan Sandıkçı, KalDer “Müşteri Memnuniyeti Endeksi” araştırmasında Corolla’nın 5’nci kez listenin birinci sırasında yer almayı başaran ilk ve tek otomobil markası olduğunu söyledi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER