Yeni emniyet binasında son durum! Fatih Kaya açıkladı...

Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, şehirde yapılması planlanan yeni emniyet binası hakkında son gelişmeleri paylaştı.

Yeni emniyet binasında son durum! Fatih Kaya açıkladı...

sakaryayenihaber.com - Azim ÇELİK

Sakarya Emniyet Müdürlüğü için Bayındırlık il Müdürlüğü’nün Dörtyol’daki eski yerinde yeni bir bina yapılması planlanırken, İçişleri Bakanlığı’na devredilen 33 dönümlük arazide, inşa edileceği belirtilen Emniyet Müdürlüğü projesi bakanlık tarafından geçtiğimiz yıl kasım ayında onaylanmıştı.

Konuyla ilgili Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Yenihaber'e özel açıklamalarda bulundu.

CUMHURBAŞKANININ ONAYI

Yeni emniyet binasının son durumuyla ilgili bilgileri paylaşan Kaya, "Sakarya'nın huzuru bizim gururumuzdur. Biz bu anlayışla en üst seviyede hizmet vermeye çalışıyoruz. Vatandaşın can, mal, namus emniyetini koruma gayretindeyiz. Bunları yaparken donanıma da ihtiyaç var. En başta arkadaşlarımız bu sorunu çözdü. Büyük bir arazi birleştirmesi yapılarak 33 dönümlük bir araziye 25 bin metrekare kapalı alanı olan bir emniyet müdürlüğü binası planlamaya alındı. Projesi çizildi ve onaylandı. Fakat bu kadar büyük bir binanın maliyeti de yüksek olduğu için ve son dönemde dünya çapında olduğu gibi ülkemizde de ekonomik kısıtlamalardan dolayı şu anda sadece Cumhurbaşkanımızın onayına kaldı. Ama Kaynarca, Karasu, Karapürçek, Hendek ve Akyazı ilçelerinde yeni emniyet binalarının yapımı devam ediyor. Yeni emniyet binasının yapımı konusunda idarecilerimiz, siyasiler ve STK temsilcileri çaba gösteriyor" dedi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2020, 21:54
banner3
YORUM EKLE