Yeni galericiler sitesi projesi askıya alındı

Arifiye’deki Sakarya Oto Galericiler Sitesi inşaatı tamamlanmak üzereyken Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin yeni bir site yapılacağını açıklaması kafaları karıştırmıştı. Ancak çeşitli görüşmeler sonrasında yeni proje askıya alındı

Yeni galericiler sitesi projesi askıya alındı

ESKİ HAL ARSASI

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, pazartesi günü gerçekleşen meclis toplantısında Erenler’de bulunan eski Sebze ve Meyve Hali arsasında oto galericiler sitesi inşa edeceklerini açıkladı. Yüce bu gelişmeyi, “Bildiğimiz gibi oto galerici esnafımızın toplandığı bir merkezi yok. Oto galerici esnafımızı eski sebze-meyve halinin olduğu alana yapacağımız merkeze toplayacağız” ifadeleriyle duyurdu. Ancak Yüce’nin bu açıklamasından sonra gözler SATSO binası karşısında bitmek üzere olan Oto Galericiler Sitesi’ne çevrildi.

BİTMEK ÜZERE

Şehir merkezinde kalan oto galericilerin tek bir merkezde toplanması için çalışmalar yıllar önce başlatıldı. Bilindiği gibi; Büyükşehir Belediyesi ve SATSO’nun da desteğiyle Sakarya Oto Galericileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi kurularak Arifiye’deki SATSO hizmet binasının karşısında kalan bir arsa satın alınarak, 2019 yılı eylül ayında projenin temeli atıldı. 108 galeri ve 4 ortak dükkânın bulunduğu Oto Galericiler Sitesi’nde inşaatın önümüzdeki ay tamamlanması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl kura çekilişiyle iş yerlerinin sahipleri de belirlenmişti.

GÖRÜŞME TRAFİĞİ

Başkan Ekrem Yüce’nin duyurduğu yeni galericiler sitesi müjdesinden sonra SATSO, kooperatif ve Büyükşehir Belediyesi arasında görüşme trafiği başladı. Önceki akşam SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş ve kooperatif başkanı Levent Bal, Başkan Yüce’yle bir araya geldi. SESOB Başkanı Hasan Alişan da başkan Yüce’ye bir görüşme yaptı. SATSO Meclis Başkanı Kuriş, görüşmelerle ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu. Kuriş, “Odamızın girişimleriyle başlayan ve 2021 yılında tamamlanması planlanan ve inşası devam eden 2’nci Oto Galericiler Sitesi ile ilgili sayın Yüce’ye bilgi verdik” dedi.

GÜNDEMDEN ÇIKARILDI

Meclis Başkanı Kuriş, Yüce ile görüşmeleri sonrasında yeni projenin askıya alındığını ifade ederek, “Görüşme neticesinde mevcut Oto Galericiler Sitesi tamamlandıktan sonra, üyelerimizden gelen arz ve talebe göre sürecin izlenerek Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleriyle bir sitenin daha oluşturulması yönünde görüş birliğine varıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan Galericiler Sitesi şu an için gündemden çıkarılmıştır. Yaklaşık 33 bin 600 metrekare alanda 112 iş yeri ile sitemiz sektörel anlamda da güzel bir ticari kümelenme örneği oluşturacak” dedi.  

KOOPERATİF MUTLU

Kooperatif Başkanı Levent Bal da gelişmeler sebebiyle mutlu olduklarını söyledi. Bal, “Sayın başkanımızla yaptığımız görüşmede niyetini anladık ve sitemizdeki son durumu anlattık. Başkanımız bu aşamada galerici esnafını mağdur edecek ya da kafa karıştıracak bir çalışma içinde olmayacaklarını söyledi. İnşallah sitemiz tamamlandıktan sonra, şehrimizin çeşitli bölgelerinde hizmet veren galerici arkadaşlarımız talep ederse yeni proje o zaman hayata geçirilecek. Emeği geçen tüm başkanlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2021, 13:59
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çeşme Meydanı Esnafı
Çeşme Meydanı Esnafı - 4 gün Önce

ASLINDA KONUŞULCAK ÇOK ŞEY VARDA... YEREL BASIN NAPSIN BAŞKA GELİR YOK MUHALEFET DİYECEKLER DİYE YORUMDA YAPAMIYORLAR, YOKSA SAKARYADA NE GAZETECİLERİMİZ VAR AMA YAZAMIYORLAR, ÜZÜLÜYORUM BU ŞEHİR ADINA! NE ZAMAN HAKEDİLDİĞİ GİBİ YÖNETİLECEK? BELKİDE HAKETTİĞİ GİBİ Mİ YÖNETİLİYORDUR! KİM BİLİR ?

Uğur
Uğur - 4 gün Önce

Belediye başkanının galericiler sitesi inşaatından haberi mi yokmuş yani :) doğrumu anladım :) benim bile arada bir haberlere bakan birisi olarak haberim vardı :)