Yeni köprü ve duble yolda sona doğru

SBB Başkanı Ekrem Yüce, Sebahattin Zaim Bulvarı’ndan Serdivan’a geçişler için yeni bir alternatif olacak köprü ve duble yol çalışmalarını yerinde inceledi 

Yeni köprü ve duble yolda sona doğru

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sebahattin Zaim Bulvarı’ndan Serdivan’a geçişler için yeni bir alternatif olacak projede incelemelerde bulundu. Araç ve yaya geçişleri için inşa edilen köprüde sona gelinirken, Hasır Sokak ile Süleyman Binek Caddesi arasını duble hale taşıyacak çalışmada ise ekipler yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Genel Sekreter Yardımcısı Ali Oktar’dan projede gelinen son noktaya ilişkin bilgiler alan Başkan Ekrem Yüce, proje ile Yazlık Kavşağı’nda zaman zaman oluşan trafik yoğunluğunun önüne geçeceklerini ifade ederek, çalışmaların hızlı bir şekilde tamamlanacağını paylaştı.

Alternatif geçiş
25 metre uzunluğa 18 metre genişliğe sahip köprünün korkularının tamamlandığını ifade eden Başkan Yüce, Hasır Sokak üzerinde üstyapıda başlatılan çalışmaların da yoğun bir şekilde devam ettiğini dile getirerek, “900 metrelik arteri bölünmüş yol haline taşıyacak ve Süleyman Binek Caddesi’ne ulaşımları sağlayacağız. Bölgenin altyapısını SASKİ marifetiyle yeniledik. Şimdi de arterin üstyapısında gereken adımları atıyoruz. Ekiplerimizin çalışmaları tamamlandığında inşallah Yenikent bölgesinden Serdivan geçişlerine yeni bir alternatif oluşturacak, Yazlık Kavşağı’nı kullanan araç sayısında azalmayı sağlayacağız. Ekip arkadaşlarıma kolaylıklar diliyor, projenin şehrimize ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2020, 14:16
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Akcapakca
Akcapakca - 4 ay Önce

Tabi tabi Serdivan dışındakiler zaten buranın vatandaşı değil yeterki Serdivan da yaşayan zenginlerinizi rahat etsin. Tabi Başkan Rize li Büyükşehir başkanı da yarı Rize li Çaykur’dan ötürü akla bilime dayanan hiçbir hizmet şu şehirde yok herkes koltuğuna göre hizmet planı yapıyor.

Hamedani
Hamedani - 4 ay Önce

32 evlerden beşköprüye bağlanan ve şehrin İzmit tarafından ana girişi olan yol ve olmayan kaldırımlar için bir çalışma düşünülüyor mu acaba? Şehre hiç yakışmıyor.