banner67

'Yeni yılda devletten destek bekliyoruz'

'Yeni yılda devletten destek bekliyoruz'

'Yeni yılda devletten destek bekliyoruz'

2007 yılının esnaflar açısından sıkıntılı geçtiğini ancak 2008 yılından oldukça umutlu olduklarını belirten SESOB Başkanı Hasan Alişan, '2008 yılında devletten destek bekliyoruz' dedi.

SAKARYA Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan, 2007 yılının esnaflar adına sıkıntılı geçtiğini ancak 2008 yılından umutlu olduklarını söyledi. SESOB Başkanı Hasan Alişan yaptığ değerlendirmede, '2007 yılında esnafımız gelişen ve büyüyen dünya çerçevesinde yeteri kadar destek görmedi. Bu nedenle esnafımız sıkıntılı bir yıl geçirdi. Eskiden ?Küçük güzeldir' derlerdi. Şimdi ise ?Büyük yakışıklıdır' deniyor. Yani kapitalist sermaye ile büyük alışveriş merkezleri yapılıyor. Bankalarımız bile yabancılaştırıldı. Hızlı büyüme nedeniyle oluşan etkenler, küçük esnafımızı olumsuz etkiledi' diye konuştu.

YAŞANAN sıkıntılara rağmen küçük esnafın bitmediğini belirten Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Alişan, 2008 yılından oldukça umutlu olduklarını sözlerine ekledi. 2008 yılında devletten destek beklediklerini ifade eden Hasan Alişan, 'Karanlık bir tünelin içindeyiz fakat küçük bir ışık gördük. Bu ışık ise 2008 yılıdır. Biz bu ışığı yakalamak için birlik ve beraberlik örneği vererek yakalayacağız. Bu konuda devletimizin de bize destek vermesi gerekiyor, Bizlerde artık Avrupa'daki meslektaşlarımız ile yarışmak istiyoruz. 2008 yılı küçük esnafımız için çok önemli bir yıldır' şeklinde konuştu. Hasan Alişan ayrıca 2007 yılında 2 bin 276 esnafın yeni kayıt yaptırdığını, bin 573 esnafın dükkan kapattığını ve 87 esnafın ise meslek değiştirdiğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE