'Yeniden şampiyon olmak istiyorum'

'Yeniden şampiyon olmak istiyorum'

'Yeniden şampiyon olmak istiyorum'

2007 Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, 2009'da Dünya Şampiyonluğunu tekrar Türkiye'ye getirmek istediğini söyledi.
Test sürüşleri başladı
2007 yılında Dünya Supersport Şampiyonu olan Kenan Sofuoğlu, bir senelik aranın ardından yeniden yarışacağı Dünya Supersport Şampiyonası'nın test sürüşlerine iki hafta önce başladığını söyledi. Sofuoğlu, 'Yeni sezonun çalışmalarına başladım. Gelecek hafta Portekiz'de ve Avustralya'daki test sürüşlerine katılacağım. İlk test sürüşlerinde en iyi dereceleri elde ettim' şeklinde konuştu.
Şampiyon olacağım
15 ayrı ülkede yapılacak yarışmalarda önemli sorun yaşamadığı takdirde yeniden şampiyon olmak istediğini belirten Kenan Sofuoğlu, elinden gelenin en iyisini yapacağını söyledi. Sofuoğlu, 'İlk yarış mart ayının ilk haftasında Avustralya'da yapılacak. Yarışlar kasım ayına kadar sürecek. Şu anki test sonuçlarına göre favori olarak gösteriliyorum. Tabi ki motor sporlarında neyin ne olacağı belli değildir. Ama tekrar bir aksilik olmadan tamamlarsam Dünya Şampiyonluğunu tekrar Türkiye'ye getireceğim' ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE