Yenihaber ilçeleri dinliyor, ilk durak Karasu...

Yenihaber ekibi ilçe turuna başladı. Yeni dönemde ilçelere büyük önem veren Yenihaber Gazetesi Karasu’da ziyaretlerde bulundu. Ay sonuna kadar tüm ilçelerde ziyaretler sürecek.

Yenihaber ilçeleri dinliyor, ilk durak Karasu...

MERCAN MEMNUNUZ

İmtiyaz Sahibi Turan Kalfa, Genel Yayın Müdürü Sezai Matur, Yayın Koordinatörü Münir Ali Kara, Haber Koordinatörü Günay Yazıcıoğlu ve Köşe Yazarı Şerif Sarı’dan oluşan heyete Karasu Temsilcimiz Cihan Emre eşlik etti. Yenihaber ekibi ilk olarak Karasu Kaymakamı Aziz Mercan’ı ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti anlatan Kaymakam Mercan, “Dijitalleşmenin yükseldiği bir dönemde bu şekilde bir yatırım yapmanız bizi heyecanlandırıyor. İlçelerin sesinin daha iyi duyulması açısından yaptığınız çalışmaları önemsiyoruz. Basının sesinin özgür çıktığı bir noktada yönetim daha az hata yapar” dedi.

SARI: ÇÖZÜM İÇİN GELDİK

Daha sonra Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’yı ziyaret eden Yenihaber ekibi Karasu’nun belediye faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Sarı, “Karasu diğer ilçelerden farklı olarak bir borç yükü altında. Bu borç yükünü ortadan kaldırmak için gayret ediyoruz. Ancak borcu bahane edip hizmet etmezlik de yapacak değiliz. Eldeki imkanlar çerçevesinde hizmet etmeye çalışıyoruz. Bir yandan Karasu’nun borç yükünden kurtulması için gayret ederken diğer yandan da Karasu için projeler geliştiriyoruz” diye konuştu.

SAHİLE PROJE

Kumsala zarar vermeden etap etap projeler yapmaya çalıştıklarını da dile getiren Başkan Sarı, “Karasu, Sakarya için önemli bir turizm merkezi. Turizm bölgesi ilan edilmiş olmasından dolayı sahilde proje yapamıyorduk. Şimdi elimiz rahatladı. Sahilde kumsala zarar vermeden yürüyüş yolları, bisiklet yolları ve kaldırımlar yapmayı planlıyoruz. İlk etapta sahilin Küçük Boğaz Gölü kısmından başlayacağız. Zaman içinde sahili boydan boya bisiklet ve yürüyüş yolları ile donatmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

BASINA ZİYARET

Yenihaber ekibi daha sonra ilçede hizmet veren gazete ve internet yayın kuruluşlarını ziyaret etti. Karasu Haber, Sakarya Kuzey, Öncü Gazetesi ile Karasu Haberleri internet sitesini ziyaret eden Genel Yayın Müdürü Sezai Matur, “İlçelerde Karasu basın sektöründe öne çıkıyor. Buradaki yayın kuruluşlarının yayınlarını düzenli olarak takip ediyoruz. İlçelerde göstermiş olduğunuz faaliyetten ve zor şartlarda yerine getirdiğiniz görevden dolayı sizleri tebrik ve takdir ediyoruz. Umarız kısa sürede hak ettiğiniz maddi kazancı da sağlar güçlü bir şekilde varlığınızı sürdürürsünüz” ifadelerini kullandı.

ESNAF ZİYARETİ

İlçedeki okurlarla da bir araya gelen Yenihaber ekibi halkın gazeteden beklentilerini sordu ve ilçe sorunları hakkında vatandaşlar ile sohbet etti. Esnaflar ziyaretlerde bulunan gündemi değerlendiren Genel Yayın Müdürü Sezai Matur, “Her okurumuzu değerli buluyoruz. Her gün evlerine işyerlerine konuk olduğumuz insanları ziyaret ediyor ve onların bizim hakkımızda ne düşündüğünü öğreniyoruz. Amacımız halkın görüşlerini ve taleplerini en düzgün ve en etkin şekilde sayfalarımıza taşımak. Ay sonuna kadar tüm ilçelerimizi ziyaret etmek ve yıl içinde de bu ziyaretlerimizi sürdürmek” şeklinde konuştu.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER