YENİHABER SORUYOR: VATANDAŞLAR NEDEN ŞİKAYETÇİ?

Yenihaber Gazetesi, vatandaşın nabzını tutmaya devam ediyor. Gazetemiz çalışanları vatandaşlara, neden şikayetçi olduğunu, talepleri ve sorunları sordu. İşte alınan cevaplar:

YENİHABER SORUYOR: VATANDAŞLAR NEDEN ŞİKAYETÇİ?

Sude Nur Taşdemir

Sakarya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini ön plana çıkaracak şehrimizi yeteri kadar tanıtacak çalışmaların yapılmadığı kanaatindeyim. Sapanca gölümüz çok güzel fakat değeri bilinmiyor, marka haline getirilmesi gerektiğini düşünüyorum.  Sakarya’nın turizm şehri haline gelmesi gerekiyor. Buda şehrimize büyük katkılar sağlayacaktır. 

Berkay Dinler

Şehre özgü yenilikçi yapı yok. Şehir düzensiz. Diğer Büyükşehirlere baktığımızda Sakarya’nın bu şehirlerin yanında daha az gelişim gösterdiğini düşünüyorum. Bu konudaki çözüm önerim yetkililerin şehre daha fazla önem verip geliştirmeleri için planlı çalışmalar yapması.

Kadir Sabır

Sakarya’da artık çiçek görmek istemiyoruz, Belediye başkanı sadece çiçek ektiriyor. Bu şehrin asıl sorunu yollar. Altı ay içerisinde iki defa araba lastiği değiştirdim. Çalışmalar başlatılıp yarıda bırakılıyor. Büyükşehir Belediyesinin bu konuya daha duyarlı olması gerekir.

Onurcan Durak

Bu şehirde sosyal aktiviteye önem verilmiyor. Belediyenin spor faaliyeti yaptıracak ücretsiz tesis ve alanları yetersiz. Sosyal faaliyetler spor konusunda kendimizi geliştirecek alan bulmakta zorlanıyoruz. Şehrimize ücretsiz spor kompleksleri yapılmalıdır. 

Alişan Demir

Bu şehrin çözülmesi gereken en temel sorunu çevre kirliliği. Ben Camilide yaşıyorum ve burada çöp konteynırı bulmakta zorlanıyoruz. Vatandaş mecburiyetten çöplerini kaldırımlara bırakıyor. Sadece burası değil Sakarya’nın birçok yerinde konteynır eksikliği bulunmakta. En kısa zamanda bu duruma bir çözüm üretilmeli artık şehrimizi temiz görmek istiyoruz.

Akif Durmam

Şehrin her şeyden önce gelen sorunu hiç şüphesiz ki trafik. Trafikte kural tanınmıyor. Yayalara öncelik hakkı verilmiyor. Kaldırımlarda yürüyemez hale gedik. Bu arabalar neden park edecek yer olarak kaldırımları kullanıyor. Şehirde gezilecek parklar yerine arabaları park edecek alanlar yapılsın. Artık bu konuda cezai yaptırımların artması gerekiyor. Şirin Yılmaz-Adil Demirel
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE