Yenikent bölgesinin trafiğine öneri

Kuzey Marmara Otoyolu’nun açılmasıyla birlikte Yenikent bölgesinde trafik yoğunluğu arttı. MHP İlçe Başkanı Oturak, sürekli kazaların meydana geldiği Sabahattin Zaim Bulvarı’nda bariyer sisteminin yapılması için öneri de bulundu

Yenikent bölgesinin trafiğine öneri

sakaryayenihaber.com-Serkan OK

MHP Adapazarı Meclis üyesi Faik Günhan, Adapazarı şehir merkezi ile Yenikent bölgesi arasındaki Prof. Dr. Sabahattin Zaim Bulvarı’nda hemen her gün kaza meydana geldiğini belirterek Adapazarı Belediye Meclis Toplantısı’nda konu ile ilgili önerilerde bulunmuştu.

Günhan ayrıca Kuzey Marmara Otoyolu’nun açılmasıyla birlikte riskin artacağını da dile getirmişti. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın video konferans yöntemiyle katıldığı törenle açılan otoyolun Yenikent bölgesi trafiğinde yoğunlaşmalar oluştu. Konu ile ilgili bir öneri de MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak’tan geldi.

“ÖNLEM ALINMAZSA ORAN ARTAR”

Bölgede meydana gelen kazalarla ilgili parti olarak geçtiğimiz günlerde bazı önerilerde bulunduklarını dile getiren Başkan Oturak, “Meclis üyemiz Faik Günhan birtakım istatistikler alarak bazı araştırmalar yaptı, bu araştırmalar sonucunda meclis toplantısında bazı önerilerde bulundu. Otoyol gerek ülkemiz için gerekse şehrimiz adına ticaret ve turistlik başta olmak üzere büyük yatırımların yapılması için önemli bir proje oldu. Otoyolun Karaman’a bağlantısı var, buradan araçlar gidip gelecek. Sakarya’da turistlik bölgelere gelen vatandaşlarımız olacak. Yenikent bölgesinde ciddi anlamda yoğunluk oluşacak. Kazaların meydana geldiği bu yolda birtakım önlemler alınmazsa kaza oranları da haliyle artacaktır” dedi.

“BÖLGEDE TEDBİR ALINMALI”

Yenikent bölgesinde alınması gereken en önemli tedbirin orta refüjde bir bariyer sisteminin yapılması olduğunu ifade eden Oturak, “Orta refüjdeki kaldırımların tekrar karşı tarafa geçişi engelleyecek şekilde yapılmalı. Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) konulsa bile bir yere kadar fayda sağlayacağını düşünüyoruz. Yolun sağ ve sol yanlarına araçların arazilere olası bir kaza da uçmasını önlemek adına bariyer sisteminin yapılması şarttır. Otoyol açıldı, haliyle yoğunluk olacak. Önlemlerin alınıp kazaların meydana gelmemesini ümit ediyoruz. Hız limitlerin kontrol edilmediği kazaların sık olduğu yollarda trafiği azaltmanız mümkün değil. Bu tarz kazalar olduğunda veya hız limitlerine uyulmadığından dolayı Camili-Karaman yolunun daha da sıkıntılı olacağını ön görüyorum. Bir Adapazarlı olarak tedbirlerin alınmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Karamanlı
Karamanlı - 1 ay Önce

Evt tartışma iyidir.ancak kesin çözüm lazım yolun eğimi yanlış yöne yapıldı. Yapan mühendis acemi olabilir yapanlarda aMa biz hergun kullanıyoruz ancak alıştık otobandan çıkan kişi bu yolda eğim hatası olduğunu bilmediğinden çokça kazalar olacak. Bunu vebali bu yolu yapan ve halen yönetimde olup bu işi çözmeyenlerindir..

Karamanlı
Karamanlı - 1 ay Önce

Evt tartışma iyidir.ancak kesin çözüm lazım yolun eğimi yanlış yöne yapıldı. Yapan mühendis acemi olabilir yapanlarda aMa biz hergun kullanıyoruz ancak alıştık bu sacma sapan yola... otobandan çıkan kişi bu yolda eğim hatası olduğunu bilmediğinden çokça kazalar olacak. Bunun vebali bu yolu yapan ve halen yönetimde olup bu işi çözmeyenlerindir..

Takipci halk
Takipci halk - 1 ay Önce

Yolumuzu rezil ettiniz birde sesimiz eksikti çok ses var çok