YENİKENT HEM'DE SERGİ AÇILDI

Yenikent HEM’in sergi açılışında konuşan Vali Nayir, “Burada yürütülen faaliyetlerin asıl kahramanlarını kursiyerlerimiz olarak görüyoruz. Onların talepleri olmadığı sürece buralar boş kalır, böyle bir emek ve gayret de ortaya çıkmaz” dedi

YENİKENT HEM'DE SERGİ AÇILDI

Yenikent Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki kursiyerlerin eserlerinin yer aldığı 2018-2019 Yılsonu Sergisinin açılışı, Vali Ahmet Hamdi Nayir ile eşi Münevver Nayir’in katılımıyla gerçekleşti. Serginin açılışına ayrıca Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal ve eşleri, Baro Başkanı Abdurrahim Burak, Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel, İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, 15 Temmuz Camili Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.
8 BİN KURSİYERE EĞİTİM
Serginin açılışında konuşan Yenikent Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Eyüp Yazıcı, farklı dallarda kurslar verdiklerini söyledi. 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde resim öğretmenleri ile birlikte bu yıl özel bir proje hazırlayarak “Konuşan Binalar” çalışması yaptıklarını dile getiren Yazıcı, “2018-2019 eğitim-öğretim yılında genel kurslar kapsamında 329 kurs ile 4 bin 124 kursiyere ulaştık. Mesleki ve Teknik Kurslar kapsamında 259 kurs ile toplam 3 bin 722 kursiyere ulaşıldı. Okuma ve Yazma Kursları kapsamında 29 kurs ile toplam 93 kursiyere ulaşıldı. Toplamda ise şimdiye kadar kurumlarında toplamda 617 kurs açtık ve toplam 7 bin 939 kursiyere eğitim verdik” dedi.TARİHİMİZDEN ALDIĞIMIZ GÜÇ
Serginin açılışında konuşan Vali Nayir, “Bu topraklar üzerinde sahip olduğumuz en büyük güç, kültürümüzden ve tarihimizden aldığımız güçtür. Kültürümüze ve tarihimize ait olan değerleri yaşatmak en önemli görevimiz ve geçmiş ile bugünümüzü geleceğe aktarmamız da bu topraklarda olmamıza katkı sağlayan en önemli sigortadır. Burada yürütülen faaliyetlerin asıl kahramanlarını kursiyerlerimiz olarak görüyoruz. Onların talepleri olmadığı sürece buralar boş kalır, böyle bir emek ve gayret de ortaya çıkmaz. Onlardan gelen her türlü talebi değerlendiren usta öğreticilerimiz bu topraklar üzerindeki kültürümüzün canlı kalmasını sağlayacak örnekleri verip, tüm birikimlerini kursiyerlere aktarmaya çalıştıkları için onlar da bizim gözümüzde kıymetlidir.  El emeği, göz nuru eserlerle vatandaşlarımız kendilerini faydalı hissetmeye, üretici olmanın zevkini tatmaya buralarda ulaşıyorlar” dedi.
PASTAYI VALİ NAYİR KESTİ
Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki kursiyerlerinin eserlerinden oluşan serginin açılış kurdelesini eşi Münevver Nayir ve protokol üyeleri ile birlikte kesen Vali Ahmet Hamdi Nayir, usta öğreticiler ve kursiyerlerden bilgiler aldıktan sonra serginin pasta kesimini de gerçekleştirdi. 152 usta öğreticinin eğitim verdiği ve yüzlerce eserin yer aldığı Yenikent Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü yılsonu sergisi 18 Haziran tarihine kadar gezilebilecek.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER