Yenikent'i uçan böcekler istila etti

15 Temmuz Camili Mahallesi başta olmak üzere tüm Yenikent'i hamam böceğine benzer uçan bir böcek evleri istila etti. Vatandaş isyanda. Belediye ekiplerinin ilaçlama yapması isteniyor

Yenikent'i uçan böcekler istila etti

15 Temmuz Camili Mahallesi'nde bir süredir evlerde görülen hamam böceğine benzeyen bir böcek büyük rahatsızlık yarattı. Uçtuğu için hamam böceğinden farklı bir böcek olduğu belirtilen bu böcekle ilgili sosyal medyada da büyük tepki oluştu. 

Böceklerin 15 Temmuz Camili mahallesinden sonra Korucuk ve Karaman mahallesinde de görüldüğü belirtildi. 

Vatandaşlar belediyenin bölgede ilaçlama yapması isteniyor. 

Evlerinde uyuyamaz hale geldiklerini belirten vatandaşlar,  çözüm için yetkililerin ligisini ibekliyor.  

Veterinerler Odası eski Başkanı Mustafa Yıldız bu böceklerin nemli bölgelerde arttığını belirtirken belediyelerin su birikintisi gibi böceklerin üremesine uygun alanlarla ilgili çalışma yapması gerektiğini söyledi. Yılıdz vatandaşların evlerin pencerelerine ve kapılarına mutlaka sineklik taktırmalarını önerirdi. 

İlaçlama konusunda yetkin firmalarla çalışmasınını öneren Yıldız, vatandaşların bu konuda belediyelerden de yardım isteyebileceğini bildirdi. 

Öte yandan söz konusu böceğin Ekin kambur böceği olarak anıldığı ve daha çok buğday, arpa ve yulaf tarlalarında görüldüğü, yerleşim alanlarında ise yeni yeni görülmeye başlandığı belirtildi. Böceği karşı etkili bir ilaç olmadığı sineklik kullanımının en etkili çözüm olduğu dile getirildi. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2019, 15:33
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Derya Çevik
Derya Çevik - 1 gün Önce

Sineklik bile çözüm değil, skordayım sinekliklerin altından giriyorlar

SIRADAKİ HABER