Yenikent'te hayal kırıklığı

SBB Başkanı Ekrem Yüce tarafından açıklanan hafif raylı sistem güzergahında Yenikent’in olmaması bölgedeki muhtarları üzdü. Muhtarlar, hafif raylı sistemde Yenikent Bölgesi’nin olmamasını hayal kırıklığı olarak nitelendirdi

Yenikent'te hayal kırıklığı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, geçen hafta katıldığı radyo programında hafif raylı sistem için iki güzergah belirlediklerini açıklamıştı. Gar-SATSO ve Gar-Kampüs olarak belirlenen raylı sistem güzergahında Yenikent’in olmaması dikkat çekti. Bölge muhtarları güzergahta Yenikent’in olmamasının hayal kırıklığı olduğunu söyledi. 
2001 YILINDA VARDI
15 Temmuz Camili Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik, bölgeye hafif raylı sistemin 2001 yılında işlendiğini belirterek, “Depremden sonra Bayındırlık İl Müdürlüğü’nün yaptığı ilk haritalarda bölgede raylı sistem vardı. Başkanımızın bu güzergahları açıklaması beni ve mahallemi şaşırttı. Bu bölgenin raylı sisteme daha çok ihtiyacı var” dedi.
YENİDEN BELİRLENMELİ
Korucuk Mahalle Muhtarı Cevdet Koçak ise bölgede 100 bini aşkın nüfusun olduğuna değinerek, “İşin açıkçası bizim için ‘hayal kırıklığı’ oldu. Burada olmaması üzücü” dedi. Karaman Mahalle Muhtarı Mustafa Çalık ise hafif raylı sistemin mahallelerinden geçmesini istediklerini belirterek, güzergahın yeniden belirlenmesini istedi.
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE