YENİKENT 'YASA' BEKLİYOR

Yeni Büyükşehir yasası ile ilçe olmak isteyen Yenikentlilerin gözü kulağı Ankara'da. İlçe hazırlıklarını ayrıntılı raporla tamamlayan Yenikent Derneği, '50 bini geçen nüfusumuzla artık ilçe olma zamanı geldi' dedi.

YENİKENT 'YASA' BEKLİYOR

BAŞKENT'TE GİRİŞİM
Nüfusu 50 bini geçen Yenikent'in ilçe olmak başlattığı girişim devam ediyor. Yenikent Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, Meclis'ten geçmesi beklenen Yeni Büyükşehir Yasası ile ilgili Ankara'da temaslarda bulundu. Bu yasa kapsamında Yenikent'in de ilçe yapılmasını isteyen bölge sakinleri, taleplerini bir kez de Başkent'te dillendirdi. Dernek Başkanı Ali Kaba, ilçe hazırlıkları kapsamında ayrıntılı bir rapor hazırladıklarını söyledi.

YARIN TOPLANTI VAR
Ali Kaba, 'Hazırladığımız raporda kaymakamlık gibi resmi kurumların nereye yapılabileceğine kadar bütün ayrıntılar yer verildi. Bu raporu yarın saat 15.00'te Yenikent Kafe'de düzenleyeceğimiz toplantı ile paylaşacağız' dedi. Yenikent'teki toplantıya milletvekilleri ve Vali Mustafa Büyük'ün yanı sıra siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de katılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER