Yeşilyurt İçmesuyu İsale Hattı devreye alındı

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Rüstem Keleş, Yeşilyurt İçmesuyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi’nde deneme çalışmalarının başladığını söyledi.

Yeşilyurt İçmesuyu İsale Hattı devreye alındı

Keleş, yaptığı açıklamada, şehrin doğusunun içmesuyu geleceğini garanti altına almak için hayata geçirilen Yeşilyurt İçmesuyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisinin devreye alındığını kaydetti.
Yeşilyurt İsale Hattı’nda, 43 kilometrelik hat döşeme işlemi yapıldığını ifade eden Keleş, "Arıtma Tesisimizde de deneme çalışmaları başladı. Denemelerin ardından yeni tesisimizden su vermeye başlayacağız." diye konuştu.

Vatandaşlara daha da sağlıklı bir şekilde ulaştırmak için çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Keleş, şunları söyledi: "7,5 Milyon lira yatırımla Yeşilyurt İçmesuyu İsale Hattı Projesi kapsamında, toplam 43 kilometrelik isale hattı döşedik. Ayrıca, su deposuyla birlikte İçmesuyu Arıtma Tesisi inşa ettik. Tam otomasyonlu sistemle çalışacak arıtma tesisimiz, ileri düzeyde arıtma gerçekleştirecek. 2050 yılı nüfus projeksiyonuna göre projelendirilen Yeşilyurt İçmesuyu İsale Hattı ve İçmesuyu Arıtma Tesisi sayesinde bölgedeki köylerde oturan vatandaşlar bol ve sağlıklı içmesuyuna kavuşmuş olacak."
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER