Yıkın şu binayı!

Yıkın şu binayı!

Yıkın şu binayı!

Sabihahanım İlköğretim Okulu'nun yanında bulunan ve değişik amaçlarla kullanılan hasarlı binada tinerci gencin öğrencilere hareketler yaparak tacizde bulunmasına polis müdahale etti.

Tinerci tacizi
Kavaklar Caddesi Sabihahanım İlköğretim Okulu'nun yanında 17 Ağustos 1999 depreminde hasar görerek kullanılmaz hale gelen bina çevresine rahatsızlık vermeye devam ediyor. Tinercilerin yuvası haline gelen harabe binada dün yaşanan rezillik ise görenleri hayrete düşürdü. Zeminiyle birlikte 5 katlı olan binanın Sabihahanım İlköğretim Okulu'na bakan tarafında elinde poşetle tiner çeken D.A. (26) isimli şahıs okuldaki öğrencilere bağırarak küfür etmeye başladı. İddialara göre binanın camından ahlaksız hareketlerde bulunan şahıs öğrencilere bağırdıktan sonra cinsel organını gösterdi.

Veliler tedirgin
Yaşanan durum karşısında okul yöneticileri ve vatandaşlar şaşkınlık yaşarken polise haber verildi. Olay yerine gelen polis ekibi binaya çıkarak tinerci şahısı gözaltına aldı. Çocuklarını okuldan almaya gelen veliler 'Bu binada olup bitenlerden bıktık. Burayı mesken tutan tinercilerin çocuklarımıza zarar vermesinden korkuyoruz. Yetkililer burayla ilgili önlem alsın.' diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Fuhuşta mekanı
Bölgedeki esnafın ve vatandaşların şikayetlerine rağmen tinercilerin mesken tuttuğu binayla ilgili bir çözüm ise bulunamıyor. Bina içerisinde fuhuş olayının da yaşandığını kaydeden bölge sakinleri, Sabihahanım İlköğretim Okulu'nun hemen yanında bulunan harabe binanın biran önce yıkılmasını istiyor. Harebe halindeki bina içerisindeki alkollü içeceklerin şişeleriyle tiner ve baly kutuları bulunurken, bazı katlarda yatak ve yorgan bulunması dikkat çekiyor.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE