YILIN DOKTORLARI ÖDÜLLENDİRİLDİ

Vali Ahmet Hamdi Nayir ve eşi Münevver Nayir, 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında Tuna Tan Tesisleri’nde doktorlara verilen yemekte katıldı.

YILIN DOKTORLARI ÖDÜLLENDİRİLDİ
banner24

‘Sağlık çalışanı olmak sabır ve özveri gerektirir’

 Vali Nayir, Sağlık Teşkilatının Tıp Bayramını kutladı

Serdivan  tertip edilen yemeğe Vali Ahmet Hamdi Nayir ve eşi Münevver Nayir’in yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve eşi, Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Temel Gürdal, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Sakarya Aile Hekimleri Derneği Başkanı Rıdvan Karagöz, akademisyenler, doktorlar, sağlık çalışanları ve aileleri katıldı.14 Mart Tıp Bayramı ile ilgili sinevizyon gösterisi ile başlayan programda açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Öğütlü, programa teşriflerinden dolayı başta Sayın Valimiz ve eşi Hanımefendi olmak üzere herkese teşekkür ederken, 14 Mart Tıp Bayramının tarihçesine dair bilgiler de verdi.

SAĞLIĞIN ÖNEMİ

Daha sonra günün önemine dair düşüncelerini paylaşan SBB Başkanı Toçoğlu, her durum ve şartta insanımızı yaşatmaya, yardım etmeye çalışarak büyük fedakârlık gösteren, sağlık çalışanlarının kendileri için ayrı bir yeri olduğunu söyledi. Hayati önem taşıyan büyük bir görev icra eden doktorlarımız ile sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlayarak aynı sofrada buluşmaktan da mutluluk duyduğunu belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Yürütülen faaliyetler içerisinde hedefi insan olan konular elbette ki daha kıymetlidir. Bunların içerisinde sağlığın önemli bir yeri vardır. Bir sabır mesleği, bir özveri mesleği olan sağlık alanında görev almak her kula nasip olacak bir nimet de değildir.  Öncelikle sizler bu tercihi yapmış olmakla büyük bir mutluluğa, büyük bir tatmine de erişmiş oluyorsunuz” dedi

ÖNEMLİ BİR HADİSE

 Sağlık Teşkilatının beşikle mezar arasında değil, ondan öncesinde başlayan hizmetleri de barındırdığını belirten Vali Nayir, “Daha anne rahmine düşmeden size ihtiyacımız olan durumları yaşadığımızda bu hizmetin beşikte başlamadığını, daha öncesinden de sizlere muhtaç olduğumuzu görüyoruz. Yine biliyoruz ki bu iş mezarda da bitmiyor. Yine şüpheli bir ölüm hadisesinde bir otopsi ihtiyacı gerekirse, sizlerle birlikte olmamız, sizin hizmetinize ihtiyaç duymamız gerekiyor. 7’den 70’e herkesin, her ferdin ihtiyaç duyduğu bu hizmetlerde görev almak sizlere nasip olan önemli bir hadisedir” ifadelerini kullandı.

‘BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ’

Nayir, “14 Mart günü kutladığınız bayramın, sizler için bir minnet ve hürmet ihtiyacının daha da belirginleştiği, halkımız nezdinde yürüttüğünüz faaliyetlerin farkındalığının oluştuğu günler olmasını temenni ediyor ve istiyoruz. Umarım bu günler hiçbirimizin istemediği, beklemediği olumsuz davranışların da bittiği, bitmesi gerektiğine inanıldığı zamanlar olur.

İnşallah hep birlikte daha güzel bir Türkiye için, daha güzel bir dünya için birlikte faaliyetlerimizi yürüteceğiz” dedi. Vali Ahmet Hamdi Nayir programın sonunda Sağlık Bakanlığı tarafından İlimizde yılın hekimleri seçilen Aile Hekimi Dr. Fikret Öztürk ve Radyoloji Uzmanı Dr. Yahya Yümnü’ye teşekkür belgelerini verirken, başarılarından dolayı kendilerini tebrik etti. Ahmet Malkoç

 

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21