Yoğun bakıma alınmıştı, Yusuf'tan haber geldi

Sakarya'da doğduktan sonra Fosfor Metabolizması teşhisi konulan uzun süredir tedavi gören 1 yaşındaki Yusuf Bozkurt'tan sevindirici haber geldi. Minik Yusuf'un yoğun bakımdan çıkarıldığı ve ilaç tedavisine başlandığı öğrenildi.

Yoğun bakıma alınmıştı, Yusuf'tan haber geldi

sakaryayenihaber.com

Adapazarı ilçesine bağlı Şeker Mahallede yaşayan İbrahim ve Naciye Bozkurt çiftinin en küçük çocukları olan Yusuf Bozkurt, doğduktan sonra 7 ay boyunca yoğun bakımda kalmıştı. Fosfor Metabolizması Bozukluğu teşhisi konan ve bu yüzden yoğun bakımda cihazlara bağlı olarak yaşamını sürdüren minik Yusuf için doktorlar 14 gün içinde öleceğini söylemiş ancak Yusuf hayata tutunmuştu. Sakarya Valiliği tarafından daha öncede başlatılan yardım kampanyasında toplanan para ile ilacı temin edildi. Fakat geçtiğimiz Aralık ayında tekrardan fenalaşan ve yoğun bakıma alınan Yusuf'a bu ilacın tedavisi uygulanamadı.

Minik Yusuf'tan sevindirici haber ise bugün geldi. Durumu iyiye giden Yusuf, yoğun bakımdan çıkarıldı. Nefes alıp vermesinde büyük bir gelişme olan Yusuf Bozkurt için doktorları yurt dışından gelen ilacı kullanmaya başladı. Minik Yusuf'un tedavisi hastanede devam ederken, Yusuf'a uygulanan ilacın etkilerinin de doktorları tarafından sürekli takip edileceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 18:14
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER