YÖK'TEN FAKÜLTEYE ONAY

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversite’sinin Akyazı oluşturduğu Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde bir aşama daha kaydedildi. Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin bölümleri Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylandı

YÖK'TEN FAKÜLTEYE ONAY

5 BÖLÜMLE BAŞLAYACAK
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) yeni fakültelerin açılmasıyla ilgili çalışmaları kapsamında Akyazı’da planlanan Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin bölümleri için YÖK’ten onay geldi. Buna göre Akyazı’da kurulacak fakültenin 5 bölüm ile akademik çalışmalara başlaması planlanıyor. Bu kapsamda açılacak bölümler şunlar oldu: Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, Dil ve Konuşma Terapisi, Odyometri ve Sağlık Yönetimi. Diğer taraftan Akyazı Meslek Yüksekokulu’nun da sağlık alanındaki dönüşümüne yönelik yeni programlar da YÖK’ten onay aldı.
SEKTÖRÜN İHTİYAÇLARI
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, yaptığı değerlendirmede, yeni üniversitenin bölgenin ve sektörün ihtiyaçları doğrultusunda yapılandırılmaya devam edileceğini belirterek, “Uzun toplantılar neticesinde sağlık alanındaki tüm paydaşlarımızla ortaya koyduğumuz bölümlerin açılması için yaptığımız çalışma YÖK tarafından da onaylandı. Akyazı ve şehrimiz için hayırlı olsun. Akyazı’nın potansiyelini akademik anlamda en etkin şekilde değerlendirmek istiyoruz. Bu kapsamda Meslek Yüksekokulumuzu da sağlık alanına dönüştürmeyi hedefliyoruz.  Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin bünyesinde Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi ile geleneksel ve tamamlayıcı tıbbi hizmetlere yönelik çalışmalarımız da devam ediyor. Böylelikle Akyazı’nın termal ve doğal imkânlarını sağlık alanında uygulamalı eğitim yöntemleriyle yurt içi ve yurt dışı taleplere cevap verecek bir özelliğe kavuşturmuş olacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER