Yol kestiler, kamyoncular birbirine girdi!

Akyazılı Kamyoncular cezalar, mazot fiyatları, vergiler ve takograf veri paylaşımını protesto etmek amacıyla D-100 Karayolu'nda yolu kesip eylem yaptılar.

Yol kestiler, kamyoncular birbirine girdi!

AkyazıKamyoncular D 100 Karayolu Ormanköy mevkiinde toplanarak eylem yaptılar.3 şeritli yolun çift taraflı 1 şerit açık kalacak şekilde yolu kesen kamyonculara yoldan geçmekte olan TIR ve kamyonlarda katılarak destek verdiler. Kamyoncuların eyleminde polis ve jandarma geniş güvenlik önlemi aldılar. Eylem yapan kamyoncularla polis arasındaki tartışmaya müdahale etmek isteyen kamyoncular kooperatifi başkanı olduğu söylenen kişi ile kamyoncular arasında arbede çıktı. Çıkan arbede jandarma tarafından engellendi. Yaklaşık yarım saat süren eylem sonrasında polis ve jandarma ekipleri kamyoncuları ikna edip yolu açtırdılar.

Olaysız şekilde dağılan Kamyoncular adına konuşan Erol Macar "1 Ocak tarihi itibarıyla başlatılan takograf veri paylaşımı ve yük bildirimi gibi bizi ve mesleğimizi içinden çıkılmaz hale getiren henüz altyapısı bulunmayan ve dayatma usulüyle bizlere kabul ettirilmeye çalışılan bu tür Yasa ve kanunları akabinde üzerimize sürekli yüklenen yeni yeni vergiler trafik cezaları artan mazot fiyatları ve yerinde sayan nakliye fiyatlarına itiraz etmek adına buradayız devlet büyüklerimizin sesimizi duymasını istiyoruz" dedi. Kenan CERTEL

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER