Yolcu kalmasın! Korucuk'a artık minibüsle gideceğiz...

Korucuk Mahallesi'nde ulaşım sorununa Büyükşehir Belediyesi el attı. Korucuk'ta özel halk otobüslerinin yerini önümüzdeki günlerde minübüsler alacak...

Yolcu kalmasın! Korucuk'a artık minibüsle gideceğiz...

sakaryayenihaber.com*

İlimizin en kalabalık nüfuslu mahallelerinden olan Adapazarı Korucuk Mahallesinde minibüsler etap etap devreye girmeye başladı. Bölgede ilk süreçte 8 minibüs ulaşım için hizmet verecek.

Yıllardır ulaşım sorunun yaşandığı Korucuk'ta önümüzdeki günlerde minibüs hatlarının çalışmaya başlayacağı öğrenildi.Tüm özel halkv otobüslerinin minübüse dönmesiye 40 araç Korucuk'ta hizmet verecek. 

Edinilen bilgiye göre ilk etapta, 7 minibüs bölgeye yolcu taşıyacak. Pazartesi günü minibüs sayısı 8’e çıkacak.  Büyükşehir Belediyesinin geçici izni ile bugünden itibaren çalışmaya başlayan minibüslerle, özel halk otobüsleri birlikte çalışacak.  Belediye otobüsleri ise seferlerine devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2021, 22:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çeşme Meydanı Esnafı
Çeşme Meydanı Esnafı - 4 hafta Önce

Siz zaten Raylı sistemi hiç konuşmayın varsa yoksa minübüs, dolmuşi özel halk otobüsü!!! Bir babayiğt çıkmadı ki şu Sakaryada Sakaryalı için hayırlı bir iş yapsın. Milleti özel otobüsler ile pişman edip dolmuşa sevindirmek bravo. Bununla ilgili kaybbettirip bulunca sevinilen bir şey vardı, bir atasözü şimdi aklıma gelmedi hatırlayan anlamıştır. Ama yetmez hakedildiği gibi yönetiliyoruz.

Adnan ç.
Adnan ç. - 4 hafta Önce

Ya sen Büyükşehirsin haberin olsun. Kafa yapın hala minibüste kaldıysa hiç bi şey olmaz senden. Yaşayan insan sayısı artan bir bölgeye otobüs seferlerini, sayısını, kalitesini arttıracağına hatta yetmez deyip ben buraya hizmet etmeliyim deyip hafif raylı sistemlerle donatacağınıza kalkmış büyük bişey yapmış gibi minibüsler geliyor dertler bitiyor diye büyük maarifet gibi anlatıyorsun. Sen Büyükşehir falan değilsin sana öyle bir hizmet sunmuyorlar maalesef. Büyükşehir dediğinizin yere köy minibüsü kafasında hizmetlerdesiniz. Daha söylenecek çok söz varda neyse ne belediye başkanı ne ulaşım daire başkanı ne de önde gelen diğerleri için sözler kifayetsiz kalıyor. Kayış sur..tlılar sizi.

Ali can
Ali can - 4 hafta Önce

Çok sayın yetkililer,niye halkın ekseriyetinin sesine kulaklarınızı tıkıyorsunuz ; BU GÜZEL ŞEHİR RAYLI SİSTEMİ HAK ETMİYOR MU ?

Murat AYDIN
Murat AYDIN - 4 hafta Önce

Birde karasu adapazarı arasına bi el atsa başkan. Adamlar tek başına iktidar rekabet yok istedikleri gibi haraket ediyor

Metin Kaymaz
Metin Kaymaz - 4 hafta Önce

Para için mafyalari artırma ihalesi yapıldı desenize şuna. Raylı sistemin hayalini daui kurmak söyle dursun, Belediyenin vatandaşa hizmet goturmekten anladığı otobüs sefer sayısını artırmak bile değil, işi mafyaya ihale etmek.

SERKAN YILMAZ
SERKAN YILMAZ - 4 hafta Önce

1980' li yıllara ait bir haber zannettim okuyunca.

Melahat Üzgün
Melahat Üzgün - 3 hafta Önce

Yazıklar olsun halamı o iğrenç minibüsler.
Niye bir türlü raylı sistem gelmiyor raylı sistemin pahalı olduğunu söylüyor lar ama gereksiz okadar harcamalar yapıyorlar. Birtürlü adam gibi iş yapacak canlılar göreve gelemiyor.