YÖNDER OKULLARINDA İLK DERS ZİLİ ÇALDI

Özel YÖNDER Sakarya Okulları’nda ilk zil çaldı. Bu yıl eğitim hayatına başlayan okul için, dün bir program düzenlendi. Programda, okulun hedefinin, soran ve sorgulayan bir nesil yetiştirmek olduğu vurgulandı.

YÖNDER OKULLARINDA İLK DERS ZİLİ ÇALDI

Özel YÖNDER Sakarya Okulları, eğitim ve öğretim hayatına başladı. Dün okul’da öğrenci, velile ve idari personelin katılımı ile bir program düzenlendi. Programda Yönder okulları Kurucuları  Süleyman Hecebil ve Üstün Dökmen katıldı. Farklılıkları ve özgünlüğü ile eğitim dünyasının Yönder’i olarak yola çıkan “Yarına sözümüz var” sloganı ile eğitime yeni bir soluk kazandıracak olan okulun açılış töreni saygı duruşu ve istiklal Marşının okunması ile başladı.
GURUR VERİCİ GÜN
Programda Sakarya Yönder Okulları İlkokul Eğitim Lideri Muharrem Yücel, bir konuşma yaptı. Yücel konuşmasında, bu günün kendileri için çok mutlu bir gün olduğunu ifade etti. Yücel şöyle devam etti, “Sakaryamız için gurur verici bir günü yaşıyoruz. Yönder okulları Sakarya ile buluştu. YÖNDER’li olmanın ayrıcalığını hep birlikte yaşıyoruz. Öğrencisiyle, öğretmeniyle, Sakarya’nın tarih sayfalarına Yönder’in ilk öğretmenleri, ilk öğrencileri olarak geçiyoruz” dedi.
SORAN SORGULAYAN NESİL
Sakarya’ya YÖNDER Okullarının  açılmasında hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan kurucu Yılmaz Akçay’e teşekkür eden Yücel, “Destek aldığımız Üstün Dökmen ve Süleyman Hecebil’e, Genel Müdürü Dilek Payanda’ya da yrıca teşekkür ediyoruz. Amacımız var, önce kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarıyla. Cumhuriyeti, ulusunu, vatanını seven nesiller oluşturmak istiyoruz. Yönder olarak öğrencilerimizi soran, sorgulayan ve neden niçin sorularını soran hedeflere ulaşan bireyleri yetiştireceğiz” dedi.
İLK ZİL ÇALDI
Her öğrencinin kendine göre farklılığı olduğu hatırlatan Yücel, “Bütün öğrencilerimiz kıymetlimizdir. Kaybedilecek bir öğrencimiz bile yok” diyerek konuşmalarını tamamladı. Yücel’in konuşmalarının ardından Süleyman Hecebil ve Üstün Dökmen birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından okulun lik ders zili çaldı. Öğrenciler ve veliler, okulu gezerek  yeni eğitim yılına başlamış oldu. Programın sonunda Süleyman Hecebil ve Üstün Dökmen’e çiçek takdim edildi. Serkan ÖZAY

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE