Yüce'den Teleferik açıklaması: "Firmadan rica ettik"

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce mecliste Sapanca'daki teleferik projesiyle ilgili konuştu. Yüce,"Firmadan rica ettik, hukuki karar çıkana kadar çalışma durdu. Bu konuyu sayın valimizle görüşeceğiz" dedi

Yüce'den Teleferik açıklaması: "Firmadan rica ettik"

sakaryayenihaber.com
Mustafa KAYA'nın haberi

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, bugün gerçekleşen Büyükşehir Meclisi'nde Sapanca'daki "teleferik" projesiyle ilgili konuştu.
CHP'li Meclis üyesi Şaban Koludra'nın "Proje ne durumda?" sorusu üzerine konuşan Yüce, çalışmaların durduğunu ve konuyla ilgili Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir'le görüşeceklerini söyledi.
Yüklenici firmaya ricada bulunduklarını ifade eden Başkan Yüce,"Teleferik konusunun yeniden ele alınması için çalışma yürütüyoruz. Birazdan sayın valimiz belediyeye gelecek, telerik konusunda hem teleferiği yapan firma ile avukatlar çalışıyor. Biz teleferiği yapacak olan firmadan çalışmaları durdurmasını talep ettik. Hukuki karar çıkana kadar" diye konuştu. Konuyla ilgili alınacak net kararın, Vali Nayir'le yapılacak görüşmeden sonra alınacağı belirtildi. 
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2019, 16:11
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serap Özdenkaya
Serap Özdenkaya - 1 yıl Önce

Sayın büyükşehir belediye başkanım;
Sapanca/Kırkpınar a gelen turistler bizim yeşilimiz,sakinliğimiz için geliyorlar.bu alan bir rekreasyon alanı,acil durum toplanma merkezi.bu hengame nedendir?bir avuç yeşilimiz kalmamalı mı?
Karar son derece yanlıştır,halkın isteklerinin hiç mi önemi yoktur?bizlere kulak vereceğinizi ve yanımızda duracağınıza inancımız sonsuzdur.saygılarımla

Hikmet Tansı
Hikmet Tansı - 1 yıl Önce

Teleferik meleferik palavra işler bunlar asıl mesele o güzelim dağı yemek yutmak , açlık ne kötü bir şey , nefes borunuzu kesip intahar etmek istiyorsaniz kendi evinizin önüne yapin telefiriğinizi, kendi yeşilliginizi kendi dağınizi mahvedin kaldiysa tabi Sakaryada .