Yüce: “Ülkemizin sağlıktaki başarısı tüm dünyaya örnektir”

TDBB yönetim kurulu toplantısına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Devletimizin salgınla mücadelesine katkı sunmak, milletimizin sağlıklı günlere daha kısa zamanda ulaşmasını sağlamak için yerel yönetimler olarak büyük bir sorumluluğumuz var” ifadelerini kullandı 

Yüce: “Ülkemizin sağlıktaki başarısı tüm dünyaya örnektir”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, telekonferans ile gerçekleştirilen Türk Dünyası Belediyeler Birliği yönetim kurulu toplantısına katıldı. TDBB Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve üye belediye başkanlarının katıldığı toplantıda yapılan faaliyetler ve çalışmalar değerlendirildi. Toplantının ana gündem maddesi tüm insanlığı etkisi altına alan koronavirüs salgını olurken, en kısa sürede sağlıklı günlere ulaşılması temennisinde bulunuldu. Başkan Ekrem Yüce, toplantının hayırlara vesile olmasını temenni ederek, Sakarya’da sürdürülen çalışmalara ilişkin bilgiler paylaştı. 
Sorumluluklarımızın farkındayız
Koronavirüs salgınıyla mücadelede tüm katılımcılara kolaylıklar dileyen Başkan Ekrem Yüce, “Tek gündemimiz salgın. Devletimizin salgınla mücadelesine katkı sunmak, milletimizin sağlıklı günlere daha kısa zamanda ulaşmasını sağlamak için yerel yönetimler olarak büyük bir sorumluluğumuz var. Büyükşehir Belediyesi olarak da 7/24 esasıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçlarına yönelik adımlar atıyor, dezenfekte noktasında titiz bir çalışma yürütüyoruz. İl Pandemi Kurulu üyesi kurum ve kuruluşlarımızla iş birliği içerisindeyiz. Çok şükür ülkemiz, şehirlerimiz gelişmiş sağlık altyapısına sahip. İnşallah bu süreci de başarıyla geride bırakacak, yeniden ülkemize ve şehirlerimize en iyi hizmetleri sunmaya devam edeceğiz. Rabbim ülkemizi ve milletimizi korusun” dedi. Yüce, ayrıca TDBB üye belediye başkanlarının Ramazan ayını tebrik etti.
 

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2020, 17:03
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER