Yunus Tever o müjde ile ilgili konuştu

AKP İl Başkanı Yunus Tever, Karadeniz'de doğalgaz rezervi bulunmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Yunus Tever o müjde ile ilgili konuştu

sakaryayenihaber.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün müjdesini verdiği Karadeniz'deki doğalgaz rezervi ile ilgili AKP İl Başkanı Yunus Tever bir açıklama yaptı.

Tever yaptığı açıklamada, "Allah’a şükürler olsun ki ülkemiz, tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Karadeniz'deki Tuna-1 sahasında keşfedilen doğalgaz rezervi milletimizi, ülkemizi ve biz Sakaryalıları ziyadesiyle mutlu ve mesut etmiştir. 
Fatih sondaj gemimiz 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfetmiş durumda. Bu rezerv milletimizi derinden heyecanlandırdı ve ayrıca Sakarya gaz sahası olarak isimlendirilen keşif, hemşerilerimize ve bizlere çifte sevinç yaşattı. Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın da ifade ettiği gibi “mevcut keşif ve potansiyelle birlikte ülkemizin gündeminden cari açık konusunu artık kaldırdığımızı söyleyebiliriz, cari fazlayı ve döviz fazlasını konuşacağımız yeni bir sürece girmiş bulunuyoruz.” İnşallah 2023 yılında Karadeniz gazını milletimizin kullanımına sunarak yeni bir dönemin kapılarını açmış olacağız.
Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği bu büyük müjdenin ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyor, 320 milyar metreküplük doğalgazın keşfinde önemli bir rol üstlenen Fatih sondaj gemisinin fedakâr ve cesur personelini gönülden kutluyoruz. Hayırlı olsun" dedi.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER