ZAFER KAZAN: HUZUR DÜZENİNİN TEMİNATI BİZLERİZ

Sakarya Barosunda stajer olarak görev yapan avukatlar, düzenlenen törenle ruhsatnamelerini aldı. Törende konuşan Baro Başkanı Zafer Kazan, avukatların huzurun asli teminatı olduğunu vurguladı.

ZAFER KAZAN: HUZUR DÜZENİNİN TEMİNATI BİZLERİZ

RUHSATLAR
Sakarya Barosu Hizmet Binasında gerçekleşen tören ile yemin ederek meslek hayatlarına başlayan avukatlar Işıl Özer, Burhanettin Esenkar, Mustafa Cihat İskender, Emine Kevser Yılmaz, Hilal Karademir, Samet Pulluk, Ayşe Nur Keleş, Sena Bayrak ruhsatnamelerini aldı.
Törene Baro Başkanı Av. Zafer Kazan, yönetim kurulu üyeleri, avukatlar ve avukat yakınları katıldı. Törende konuşan Baro Başkanı Zafer Kazan, ruhsatlarını alan avukatlar kadar heyecanlı olduğunu belirtti. Kazan şöyle devam etti, “Ne mutlu bize ki başkanlığını yaptığım şu dönemde huzurlarınızda bulunan bu genç, dinamik ve çalışkan kardeşlerim hiç şüphe etmiyorum ki Baromuza uzun yıllar hizmet edecekler.”
HUZUR DÜZENİ
Hukuk mücadelesinde yeni avukatlarla omuz omuza vereceklerini belirten Kazan, “ Hukuksuzluk ve adaletsizlik karşısında dirayetle duracağız. Adaletsizliği engelleyecek gücümüzün olmadığı zamanlar olacaktır fakat emin olunuz ki itiraz etmeyi beceremediğimiz bir zaman asla olmayacaktır. Şimdi bu salonda farklı düşüncelere sahip pek çok kişi bir aradayız. Birbirimizin bu farklı düşüncelerine ve haklarına saygı gösteriyoruz.  İşte bu saygılı düzen hukuk ve hukukun işleyişi sayesinde mümkündür. İnsanların hak ve özgürlüklerinin savunucuları olan Avukatlar ise işte bu huzur düzeninin asli teminatlarıdır” dedi. Törenin sonunda yeni avukatlar ruhsatları alırken, baronun eski üyeleri meslekleriyle ilgili tavsiyelerde bulunarak başarılar diledi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE