ZAFER KAZAN: İŞLENMEYEN HUKUKUN DEMOKRASİSİ OLMAZ

1 Kasım seçimlerini değerlendiren Baro Başkanı Kazan, “Seçimlerin ülke için hayırlı olması hukukun işlemesine ve yeniden insanların bir araya gelebilmesine bağlıdır” dedi.

ZAFER KAZAN: İŞLENMEYEN HUKUKUN DEMOKRASİSİ OLMAZ

Sakarya Baro Başkanı Zafer Kazan, 1 Kasım seçimlerini değerlendirdi. Halkın iradesine saygı duyduklarını belirten Kazan, “Halkın çoğunluğu böyle takdir etmiştir, bu iradeye elbette saygı duyuyoruz. Ancak bizlerin saygı duyamayacağı ve ilelebet itiraz edeceğimiz şey, hukukun evrensel ilkelerinin artık açıktan açığa çiğnenir hale getirilmesidir. Yargı bağımsızlığı, hukukun evrensel ilkeleri, temel insan hakları, ifade hürriyeti, basın özgürlüğü, tüm esasları ile işleyen bir demokrasi asla vazgeçemeyeceğimiz hususlardır” diye konuştu.
HUZUR
‘Herkes için hukuk, herkes için adalet’ dediklerini belirten Kazan, “Unutulmamalıdır ki, işlemeyen bir hukukun demokrasisi olmaz. Bu nedenle seçimlerin bu ülke için hayırlı olması hukukun işlemesine ve yeniden insanların bir araya gelebilmesine bağlıdır. Umarım ki birlik ve huzur sağlanır ve işaret ettiğimiz felaketleri yaşamadan bu gerçeği görürüz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE