Zehirlenenlerin sayısı 25 oldu! Böyle getirdiler...

GEYVE'de bulunan bir ortaokulda bozuk tavuklu pilavı yiyen 3 yemekhaneci ve 22 öğrenci hastanelik oldu.

Zehirlenenlerin sayısı 25 oldu! Böyle getirdiler...

sakaryayenihaber.com-

Azim ÇELİK'in haberi

TAVUKLU PİLAV ZEHİRLEDİ
Olay, Geyve ilçe merkezindeki Yörükler Mahallesi'nde bulunan Geyve Sultan Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu'nda yaşandı.Alınan bilgiye göre, yaşları 12 ile 15 arasında değişen öğrenciler öğle yemeği için yemekhaneye indi.Yemek şirketinde çalışan personel, iddaiya göre yemekte önceki günden kalan tavuklu pilavı verdi. Yemeği yedikten sonra okuldan çıkan öğrencilerin bir bölümü kaldıkları yurda bir bölümü ise evlerine gitti. 
ACİLE KOŞTULAR
Aradan kısa bir süre geçtikten sonra yemeği yiyen öğrenci ve yemekhane personelinde mide bulantısı, karın ağrısı, halsizlik ve kusma şikayetleri görüldü. 112'ye ihbar yapılması üzerine yurtlara ve evlere ambulanslar gönderildi. 3 personel ve 22 ortaokul öğrencisi Geyve İlçe Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Burada ilk müdahalesi yapılan 8 öğrenci daha sonra Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi(SEAH) Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Merkezi Acil Servisi'ne sevk edildi. Sedyelerle hastaneye alınan çocuklara serum verildi, mideleri yıkandı. Zehirlenen çocukların ve personelin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. 
SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Öte yandan İl Milli Eğitim Müdürlüğü okul yemekhanesiyle ilgili idari soruşturma başlattı Geyve Polisi de tutanak hazırlayarak, inceleme başlattı. 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2020, 00:47
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Geyve
Geyve - 3 ay Önce

Firma sahibine ne oldu acaba

Melih Aslan
Melih Aslan - 3 ay Önce

Bu başka bir sitede imam hatip yatılı olan yerinde yani yurtta oldu yazıyor doğru mu

SIRADAKİ HABER